• Чоловік більше ніколи не побачить свою дружину

  • Субота, 10 жовтня 2009 року
 

Китай. Цао Дун перебуває у в'язниці, за те що намагався захистити свою дружину. Здоров'я його дружини Ян Сяоцзін, після кількох арештів і ув'язнень, які вона пережила протягом останніх років, сильно похитнулося, і вранці 1 жовтня вона померла. Комуністичний режим Китаю репресував подружжя лише за те, що вони є послідовниками духовної практики Фалуньгун.

Ян працювала в пекінському проектному інституті. Після того, як 1999 року комуністична влада розпочала репресії Фалуньгун, її кілька разів викликав для «бесіди» голова місцевого райкому партії. Він примушував її підписати гарантійний лист про відмову від духовної практики, а також погрожував, що якщо вона цього не зробить, то постраждають її керівник і колеги по роботі. Ян не зробила цього, але щоб не накликати неприємності на інших, звільнилася з роботи.

Цао і Ян, одружилися в 24 лютого 2000 року, але через 10 днів Цао заарештували. 17 днів він провів в центрі ув'язнення. Згодом його двічі засуджували на чотири і п'ять років. Його дружина Ян “перевиховували” у «класі промивання мізків», періодично затримували в поліцейській ділянці, два рази засуджували до термінів ув'язенння у виправному таборі, де вона в цілому пробула чотири роки. Під час ув'язнень подружжя постыйно піддавалися тортурам. Після цих арештів і ув'язнень, які пережила Ян протягом останніх років,  її здоров'я сильно похитнулося. Вранці 1 жовтня вона померла.

За всі дев'ять років шлюбу через постійні арешти, подружжя пробули разом лише кілька тижнів.

21 травня 2006, щоб врятувати з ув'язнення свою дружину, Цао, який закінчив пекінський інститут іноземних мов і добре володіє англійською, зустрівся з віце-президентом Європарламенту Едвардом Макмілланом-Скоттом, який приїхав до Китаю з питань прав людини. Цао розповів йому про те, яким репресіям піддалися кілька послідовників Фалуньгун, яких він добре знав, а  також він сам та його дружина. Через дві години після зустрічі з віце-президентом Європарламенту Цао заарештували і відправили спочатку в центр ув'язнення в Пекіні, а через три місяці в слідчий ізолятор провінції Ганьсу. Протримали його там до 8 лютого 2007 року, після чого засудили до п'яти років в'язниці.

Задовго до своєї смерті, коли Ян останній раз зустрічалася зі своїм чоловіком на побаченні у в'язниці, він розповів їй, про катування, які зазнав під час ув'язнення.

Протягом місяця його кілька днів поспіль допитували по десять з гаком годин. Поліцейські змінювали один одного, а він був вимушений весь цей час сидіти на твердому стільці. На нього чинили сильний психологічний тиск: лаяли, погрожували, змушували дивитися фільми з нападками на Фалуньгун, били. Шість днів йому не давали спати.За весь період ув'язнення він один раз втрачав свідомість і три рази його терміново відправляли в лікарню для надання швидкої допомоги.

Співробітники управління безпеки на літаку привезли до Пекіна його батьків, яких змусили умовляти сина «співпрацювати з представниками закону». Треба тільки, щоб Цао написав «лист каяття» і «гарантійний лист про відмову від практики Фалуньгун». Він цього не зробив і тоді, щоб уникнути тиску з боку міжнародного співтовариства, його таємно відправили подалі від столиці, в слідчий ізолятор в провінції Ганьсу. Через кілька місяців йому винесли вирок і відправили до в'язниці Тяньшуй, де він знаходиться в даний час.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...