• У Китаї за вираження думки на плакаті життя людини може перетворитися на пекло

  • Четвер, 6 травня 2010 року
 

Китай. Повісити плакат зі словами «Фалунь Дафа - гарний» у Китаї вважається незаконним, і за ступенем покарання цей спосіб висловлювання думки можна прирівняняти до тяжкого злочину.

33-річний Тен Вейцян із міста Байшань провінції Цзілінь, випускник університету Яньбянь у лютому 2002 року був заарештований за те, що повісив плакат зі словами «Фалунь Дафа». Його засудили до 10 років тюремного ув'язнення. У даний час він знаходиться у в'язниці Гунчжулін.

Вішаючи плакат, Тен хотів висловити протест проти репресій щодо духовної практики Фалуньгун (Фалунь Дафа), розпочатих у 1999 році компартією Китаю, послідовником якої він є.

Під час ув'язнення в міському відділенні поліції Байшань поліцейські підвісили його за руки, а голову замотали кількома поліетиленовими пакетами, від чого Тен мало не задихнувся. Його тримали в підвалі без опалення в легкому одязі, взимку, 4 дні, а після відправили в центр ув'язнення міста Байшань. Ніхто з членів його сім'ї не був присутній на суді, оскільки нікого з них влада не повідомила. Не повідомили вони також родичам Тена і про 10-річний терміну ув'язнення, до якого його засудили.

Коли Тен оголосив голодовку протестуючи проти ув'язнення, яке він вважає незаконним, до нього застосували примусове годування. Після цього протягом п'яти місяців у нього розвинулися симптоми плевриту і туберкульозу. Він кашляв кров'ю, але не отримував медичної допомоги.

Далі Тена відправили до в'язниці Цзілінь, де він провів більше двох років. А потім, більш ніж на рік перевели до в'язниці Тебей в місті Чанчунь. На цьому його муки не закінчилися - в даний час він знаходиться у в'язниці Гунчжулін, родичі говорять, що «від нього залишилися шкіра та кістки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...