• У Тайвані вшанували 11 річницю мирного протистояння репресіям Фалуньгун у КНР. Фоторепортаж

  • П'ятниця, 23 липня 2010 року
 
У кількох містах Тайваню відбулися заходи пам'яті роковин переслідування послідовників духовної практики Фалуньгун з боку комуністичної партії Китаю, що були розпочаті 20 липня 1999 р.

Відзначаючи цю річницю духовної мужності, тисячі послідовників методу Фалуньгун провели у містах Тайбей, Тайчжун, Гаовей, районі Жіюетан та ін. ходи, мітинги, вахти пам'яті по своїх однодумцях, які загинули від репресій у КНР.

На цих щорічних акціях послідовники Фалуньгун розповідають людям про те, що в КНР десятки мільйонів їх однодумців піддаються арештам, психологічному тиску, тортурам і гинуть тільки тому, що вибрали для себе шлях духовного вдосконалення, популярність якого не може прийняти тоталітарний режим компартії, говорять організатори заходів.

За словами організаторів, найбільший інтерес до їх заходів виявили туристи з материкової частини Китаю. Вони були дуже здивовані, побачивши таку велику кількість послідовників Фалуньгун, які вільно займаються своїми вправами та проводять акції. Вони говорили, що те, що вони бачать абсолютно протилежно тому, що повідомляється в китайських ЗМІ.

На мітингу голова тайванської Асоціації Фалуньгун Чжан Чінсі повідомив, що починаючи з 2002 року, вже більш ніж в 30 країнах подано судові позови на основного ініціатора репресій, колишнього лідера компартії Цзяна Цземіня і на інших більше 30 чиновників компартійного режиму, які активно беруть участь у репресіях. Їх звинувачують в геноциді свого народу, в злочинах проти людяності та тортурах.

Заступник голови азіатського відділення Коаліції з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (КРПФ), адвокат Чу Хуаньцюань вказав на те, що в усьому світі тільки китайська компартія забороняє людям займатися Фалуньгун.

«Тільки коли компартія КНР розвалиться, китайці зможуть говорити те, що вони хочуть сказати», - підкреслив Чу.

Професор тайваньського науково-дослідного інституту журналістики Чжан Цзіньхуа вважає, що насправді від репресій в іншій формі постраждали не тільки послідовники Фалуньгун, але й мільярди людей у світі, що мовчазно спостерігають за цим.


«Щоб приховати свої злочини китайська компартія використовує обман, погрози, приховування фактів і різні матеріальні спокуси, і вигоди. Ми можемо наочно бачити, що наприклад більшість ЗМІ, перед обличчям вигод, щоб не викликати невдоволення китайських чиновників, обрали для себе форму мовчання і практично нічого не повідомляють про переслідування. Таким чином, вони були позбавлені права свободи висловлювання, були позбавлені доброї природи, що виявляється в турботі про тих, хто страждає, були позбавлені сміливості повідомляти правду. Хіба вони також не постраждали від репресій?», - Говорить Чжан.

Вона навела конкретний приклад з тайванськими ЗМІ, які на тлі «поліпшення відносин між двох берегів [Тайваню і Континентального Китаю]» почали повідомляти тільки «позитивну» інформацію про комуністичного сусіда.

«Наприклад, незабаром в Тайвань з материка має приїхати мер міста Чунціна Бо Сілай. Більшість ЗМІ вже готують ґрунт для його приїзду, повідомляючи про нього тільки позитивне. Проте в 2001 році кореспондент гонконзького видання "Веньхуей" Цзян Вейбін розкрив багато фактів корупції цього чиновника. У результаті співробітника ЗМІ засудили на 5 років в'язниці за статтею "розголошення державних секретів". У 2007 році в провінції Ляонін розгорівся великий скандал з банкрутством компанії "Ілішен", в результаті якого постраждали тисяч вкладників. У той час міністром торгівлі був саме Бо Сілай. У листопаді минулого року в Іспанії був поданий позов на нього за участь в геноциді і тортурах. Раніше, в 2006 році, аналогічний позов прийняв до розгляду судом Австралії. Про все це не повідомило жодне тайванське ЗМІ. Нам дуже шкода бачити, що наші ЗМІ не тільки самі стали продажними, а вони й продали право людей знати всебічну інформацію, знати правду», - розповіла Чжан.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...