• Репресії щодо Фалуньгун незаконні - відкрито визнають чиновники Китаю

  • Вівторок, 17 серпня 2010 року
 

У Китаї численні чиновники і поліцейські висловлюються, що якби вони слідували законам, то не могли б репресувати послідовників духовної практики Фалуньгун.

На щорічній конференції Міжнародної асоціації з дослідження культів (International Cultic Studies Association (ICSA)), що проходила цього року з 1 по 3 липня в штаті Нью-Джерсі, США, три китайські чиновника Чен Нінін, Ван Венчжун і Чень Сінбін зачитали свої «дослідницькі доповіді». У них йшлося про те, як в КНР «милосердно піклуються, перетворюють і виховують послідовників єретичних культів».

На конференції журналісти запитали у Чен, яка вже 10 років є заступником голови Китайської асоціації з протидії єретичним культам, хто був об'єктом її досліджень, на підставі яких написана доповідь? Чен зам'ялася, а потім сказала: «Я не знаю». Далі кореспондент запитав: «Чи так, що дослідження проводилися на послідовників Фалуньгун?» Чен мовчки кивнула у відповідь.

Коли у неї запитали, чи знає вона про те, що переслідування Фалуньгун у Китаї є злочином і порушує не тільки міжнародні акти, а й Конституцію КНР, вона нервово сказала: «Я не розуміюся на законах, не треба мені тут розповідати про закони».

Організація, яку вона представляє, проголошує, що вона «здійснює боротьбу з Фалуньгун за допомогою сили народу», однак підпорядковується вона безпосередньо політбюро і виконує накази вищих партійних чиновників. Тобто, це черговий інструмент компартії Китаю в боротьбі з неугодними їй людьми. Звідси випливає висновок: керівники цієї організації не знають, або просто не звертають уваги на закони, що регламентують їхню сферу діяльності, а просто виконують накази.

Нижче наведено ще кілька опублікованих на сайті Minghui.org випадків констатації чиновниками і поліцейськими того факту, що репресії Фалуньгун у Китаї незаконні.

У вересні 2009 року в місті Січан провінції Сичуань був арештований послідовник Фалуньгун, Гао Деюй. Його сім'я найняла адвоката. Коли адвокат прийшов, щоб зустрітися зі своїм підзахисним, йому це зробити не дозволили, а для оформлення дозволу стали відправляти від одного чиновника до іншого. Нарешті, він дійшов до заступника начальника управління громадського порядку Вана Яохуея і той послався на те, що справи, пов'язані з Фалуньгун, стосуються «державних таємниць» і є «політично чутливими», відмовив йому у зустрічі з підзахисним, незважаючи на те, що адвокат навів йому ряд законів, згідно з якими у нього є на це повне право.

Тоді адвокат пішов у міськком партії і після того, як він там виклав ситуацію, заступник голови міськкому сказав: «Не треба мені говорити про закони, ми не дотримуємося законів».

17 грудня 2008 р. начальник відділу держбезпеки повіту Ванду провінції Хебей Ван Чжіюн подзвонив послідовникові Фалуньгун, Лю Шумін, і сказав, що той може прийти до них і забрати конфіскований у нього раніше комп'ютер. Коли Лю прийшов, його замкнули в кімнаті і почали вимагати підписати гарантійний лист про відмову від практики Фалуньгун. Лю сказав: «Ви подзвонили і сказали, щоб я прийшов за комп'ютером, але тут його немає. Будучи чиновником, ви відкрито обдурили мене, а тепер проти мого бажання примушуєте підписувати цю заяву, скажіть, якими законами ви при цьому керуєтеся?»

Ван з усмішкою відповів: «Зараз ці методи дуже популярні, якщо не брехати, то, як же працювати?»

У результаті Лю спочатку затримали в поліцейському відділку, а потім, не представивши жодних доказів скоєння ним злочину, засудили до року виправних робіт за статтею за «Перешкоджання виконанню державних і адміністративних законів шляхом створення та використання організацій сектантського і єретичного характеру». Лю тоді запитав у Вана: «Ви ж повинні вчиняти відповідно до законодавства, в чому ж полягає мій злочин?»

Ван голосно відповів: «По відношенню до Фалуньгун компартія не дотримується законодавства».

11 січня 2010 р. мешканка міста Чаньчуня провінції Цзілінь Чжан Хайїн відбула повністю строк у трудовому таборі за заняття самовдосконаленням по Фалуньгун, і батьки в призначений день прийшли її зустрічати. Вони чекали до пізнього вечора, після чого пішли до правоохоронця, який сказав, що Чжан не звільняють, і відмовився що-небудь пояснювати. Після довгих суперечок батьки запитали: «Ви будете чи ні керуватися законами?»

На що охоронець відповів: «Ми не чинимо згідно із законом, якщо б ми слідували закону, то не змогли б тримати тут послідовників Фалуньгун».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...