Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Літнє сонцестояння: про що розповість китайська медицина

П'ятниця, 16 липня 2021 року

Попри те, що літня спека продовжує наростати, Літнє сонцестояння знаменує перелом року, коли енергія ян відступає, а інь росте. (Matej Kastelic/Shutterstock)

 

Сонячний період: «Літнє сонцестояння» (з 20 червня по 5 липня)

Сонячний період триває близько двох тижнів і заснований на положенні сонця в зодіаку. Сонячні періоди утворюють традиційну китайську календарну систему. Календар відповідає стародавнім китайським переконанням в те, що жити відповідно до природи дозволить людині прожити гармонійне життя. Існує 24 сонячних періодів року і для кожного є рекомендації про те, як найкраще орієнтуватися в цьому періоді.

Сонячний період: «Літнє сонцестояння»

Дати 2021 року: 20 червня — 5 липня

В Північній півкулі "літнє сонцестояння" у 2021 році припадає на 21 червня. Згідно з традиційною китайською сонячною термінологією, літнє сонцестояння знаменує собою поворотний момент в балансі інь і ян.

Термін "літнє сонцестояння" означає, що дні поступово стають коротшими, а ночі довші. Хоча тепло від літнього сонця все ще накопичується, і земля стає теплішою, час року початок зрушуватися, і енергія інь тепер набирає силу.

Рослина під назвою "Пінеллія трійчаста" (Pinellia ternata), що росте в Китаї, Японії і Кореї, є прикладом явища зародження інь. Це отруйна лікарська рослина росте у вологих і тінистих місцях, і починає рости тільки після літнього сонцестояння — у той час, коли більшість рослин уже досягли свого піку.

Кеннін-джи, найстаріший храм дзен в Кіото, Японія; щорічно проводить фестиваль квітів Пінеллії трійчастої, щоб відзначити зміну балансу інь і ян.

Ще один прояв посилення інь в цей час, стосується звичайного оленя. У традиційній китайській медицині (ТКМ) олені належать до природи ян, оскільки їх роги ростуть вперед.

У міру того, як енергія інь стає сильнішою після літнього сонцестояння, олені починають скидати свої роги. Канадський лось і лось європейський, навпаки, належать до інь, тому, що їх роги ростуть нахиленими до спини. Лосі скидають роги взимку, коли енергія ян посилюється.

В історії Китаю літнє сонцестояння вважалося державним святом. Кожен отримував вихідний на термін від одного до трьох днів. За часів династії Ляо жінки дарували одна одній різнокольорові віяла й ароматичні мішечки, наповнені духмяними травами. Вони використовували віяла, щоб відганяти спеку, а мішечки з травами — для відлякування комах і усунення неприємних запахів.

Життя в гармонії з "літнім сонцестоянням"

Лікарі ТКМ кажуть, що коли енергія ян досягає межі, це гарний час для лікування зимових захворювань. Оскільки зимові хвороби зазвичай з'являються, коли енергія ян опускається до найнижчої точки, можна скористатися багатою річною енергією ян, щоб до настання зими спробувати повернути хворобу назад.

В ТКМ коріння зимових захворювань часто лікуються шляхом визначення належних акупунктурних точок або за допомогою відповідних трав, щоб виштовхнути хворобу з організму. Це особливо корисно для тих, у кого слабка дихальна система, слабка травна система або проблеми з суглобами.

Якщо в холодні дні людина кашляє або відчуває біль, це говорить про те, що у неї ослаблена або інфікована дихальна система. Настійно рекомендується направляти фен на слабкому нагріванні і низькій швидкості на центр грудей. Необхідно триматися на безпечній відстані, щоб не обпектися. Акупунктурна точка Тан Чонг знаходиться тут, в центрі легенів, і може зміцнити нашу дихальну систему, а також підвищити імунітет.

За традицією вважається хорошою ідеєю відвідати в цей час авторитетного лікаря ТКМ, особливо якщо ви мали проблеми зі здоров'ям під час недавньої зими. Багато китайців в цю пору року ходять на обстеження.

Для тих, хто був здоровий і щасливий минулої зими, але все ще не може пристосуватися до літньої спеки, ви можете практикувати "заземлення".

Для цього потрібно ходити босоніж на природі або злегка натискати на землю долонями. Для досягнення максимального ефекту носіть тільки натуральні тканини.

Для тих, хто все ще відчуває надлишок тепла і сильно потіє, можна помасажувати центр кожної долоні кісточками пальців або центр підошов ніг. Це зменшує напруження м'язів і відкриває енергетичні канали. Регулярний масаж підсилює циркуляцію ци і покращує якість шкіри.

Сезонна їжа

У цей час корисними продуктами є мигдаль, спаржа, гірка їжа, квасоля, м'ясо гусей і гусячі яйця, м'ясо качки і качині яйця, ягоди глоду, чай улун, петрушка, горох, гарбуз, червона квасоля, морська капуста, помідори, крес-салат і кавун.

Автор Epoch Times Морен Ляо — нащадок чотирьох поколінь лікарів традиційної китайської медицини. Вона також є сертифікованим ароматерапевтом, колишнім деканом Інституту натуральних методів лікування New Directions в Сіднеї, Австралія, і засновником Ausganica, сертифікованого бренду органічної косметики.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...