• Таємниці Єгипту: все те, що залишилося за межами «all inclusive»

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Середа, 23 листопада 2011 року
Досить часто від знайомих доводиться чути фразу: «Нізащо не поїду відпочивати в Туреччину або Єгипет. Всі друзі там вже були. Нічого нового на цих курортах я для себе не знайду».

Таємниці Єгипту: пустеля теж може бути гарна. Фото: Photos.com

Таємниці Єгипту: пустеля теж може бути гарна. Фото: Photos.com

На жаль, останнім часом Єгипет став асоціюватися з трьома основними поняттями: революція, «all inclusive», дешеві китайські сувеніри-підробки. А те, що Єгипет — це місце зародження світової цивілізації, перша держава в історії людства, унікальні

Давайте ж розглянемо Єгипет не як «всеросійський санаторій», а як непізнану ще скарбницю загадок.

коралові рифи, які можна порівняти лише з колоніями в Карибському басейні, і оповиті таємницями історії великі піраміди, «місто мертвих», долина Царів — все це залишилося за межами міщанського розуміння. Давайте ж розглянемо Єгипет не як «всеросійський санаторій», а як непізнану ще скарбницю загадок. Таємниці Єгипту — все, що існувало століттями, але залишилося поза зоною інтересу ледачих відпочивальників, і стало об'єктом нашої уваги.

Третина світових історичних пам'яток знаходиться саме в Єгипті. Крім того, тут розташовані два з Семи чудес світу. Правда, від Олександрійського маяка (першої у світі подібної будови) залишилися лише уламки, з яких у XIV столітті на тому самому знаменитому місці була споруджена військова фортеця, що стоїть там і досі.

Таємниці Єгипту: фортеця Кайт-бей на місці Александрійського маяка. Фото: EBRUCUTARIHCI at tr.wikipedia

Таємниці Єгипту: фортеця Кайт-бей на місці Александрійського маяка.

Фото: EBRUCUTARIHCI at tr.wikipedia

Ще одна з таємниць стародавнього Єгипту і єдине чудо світу, що збереглося до наших днів, — гігантська піраміда Хеопса. Коли дивишся на неї з відстані простягнутої руки, хочеться плакати і не лише від усвідомлення близькості до чогось надприродного і величного, але і від того, що вона геть уся всіяна слідами вандалізму.

Третина світових історичних пам'яток знаходиться саме в Єгипті. Крім того, тут розташовані два з Семи чудес світу

Великі піраміди, до яких відносять піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріна, досі породжують десятки теорій з приводу свого походження і призначення. Однією з таємниць Єгипту, а точніше піраміди Хеопса, є те, що 2,3 мільйона її кам'яних блоків ось уже п'ять тисячоліть (а побудована вона, як вважається, близько 2551—2528 рр. до н. е.) тримаються разом без всякої зв'язувальної речовини, наприклад, цементу. З цього приводу навіть народилося арабське прислів'я: «Усе боїться часу, а час боїться пірамід».

Таємниці Єгипту: величні піраміди. Фото: Photos.com

Таємниці Єгипту: величні піраміди. Фото: Photos.com

Усього в пустелі розташовано 118 пірамід висотою від кількох до 139 метрів. Щоб впритул доторкнутися до таємниць Єгипту, деякі з пірамід відкриті для відвідування туристів. Наприклад, незабобонні відвідувачі можуть спуститися у внутрішнє приміщення піраміди однієї з цариць фараона Хеопса.

Усе боїться часу, а час боїться пірамід

Усі скарби і внутрішнє оздоблення пірамід давно або пограбовані, або перенесені в Каїрський музей. Це найбільше сховище історичних цінностей і таємниць стародавнього Єгипту (близько 120 тис. експонатів). Незважаючи на своє багатство, музей істотно недоотримує фінансування. Тому навіть найдавніші експонати зберігаються в неналежних умовах. І лише скарби Тутанхамона (а з них один лише саркофаг важить двісті кілограмів золота) правильно зберігаються і надійно охороняються.

Таємниці Єгипту: Каїрський музей. Фото: Bs0u10e01/En.wikipedia.org

Таємниці Єгипту: Каїрський музей. Фото: Bs0u10e01/En.wikipedia.org

Але не тільки давньою історією пишається ця республіка. Деякі таємниці і мальовничі куточки Єгипту приховані під водою. Це невимовна краса коралових рифів. Наприклад, Блакитна діра (Blue Hole) неподалік від міста Дахаб. Це вертикальна печера, справжній підводний рай. Глибина її сягає ста метрів. Це найпопулярніше і в той же час небезпечне місце для дайвінгу.

Таємниці Єгипту: підводній світ. Фото: Photos.com

Таємниці Єгипту: підводній світ. Фото: Photos.com

Надбережна частина держави, де розташувалися «найзірковіші» готелі, дуже відрізняється від справжнього Єгипту. Пустеля теж може бути прекрасною, а Каїр — «місто тисячі мінаретів» — привабливий своєю різнохарактерністю. Священна річка Ніл — дивна і своєрідна.

Таємниці Єгипту: сучасний Каїр. Фото: Photos.com

Таємниці Єгипту: сучасний Каїр. Фото: Photos.com

Таємниці Єгипту: Каїр буває дуже різним. Фото: David Silverman/Getty Images

Таємниці Єгипту: Каїр буває дуже різним. Фото: David Silverman/Getty Images

Через тисячоліття Єгипет все ще зберігає свої таємниці.

Таємниці Єгипту: Каїр — місто тисячі мінаретів. Фото: David Silverman/Getty Images

Таємниці Єгипту: Каїр — місто тисячі мінаретів. Фото: David Silverman/Getty Images
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...