• Побачити і покохати назавжди: визначні пам'ятки Парижа

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 листопада 2011 року
Під мостом Мірабо струмує Сена.

Так і любов

Біжить у тебе в мене,

Журба і втіха крутнява шалена.
Гійом Аполлінер


Багато визначних пам'яток Парижа нам знайомі з дитинства. Ми можемо яскраво і захоплююче описати кожну їх деталь, незважаючи на те, що в місті мрії ми, можливо, ні разу й не були. Це 300-метрова красуня Ейфелева вежа, світова скарбниця мистецтва Лувр, грандіозна Тріумфальна арка, Будинок інвалідів з криптою Наполеона I, таємничий Нотр-Дам де Парі.

Визначні пам'ятки Парижа: панорама міста. Фото: Nice-places.com

Визначні пам'ятки Парижа: панорама міста. Фото: Nice-places.com

Визначні пам'ятки Парижа: Нотр-Дам де Парі. Фото: Photos.com

Визначні пам'ятки Парижа: Нотр-Дам де Парі. Фото: Photos.com

Мало хто знає, що замість всесвітньо відомої вежі головною визначною пам'яткою Парижа могла стати, наприклад, гігантська гільйотина, що служила б постійним нагадуванням про криваву Французьку революцію 1789 року. Але на конкурсі архітектурних та інженерних проектів, що був присвячений Всесвітній виставці 1889 року, на щастя наступних поколінь, перемогла ідея Гюстава Ейфеля. Тепер щорічно «залізну даму» відвідує більше 6 мільйонів людей. До того ж вона вважається пам'яткою світу, яку фотографують найчастіше.

Визначні пам'ятки Парижа: Ейфелева вежа. Фото: Benh LIEU SONG/en.wikipedia.org

Визначні пам'ятки Парижа: Ейфелева вежа. Фото: Benh LIEU SONG/en.wikipedia.org

Але не завжди про вежу звучали лише схвальні відгуки. Сам Ейфель жартівливо називав її «300-метровим флагштоком», а відомий французький прозаїк Гі де Мопассан навмисно щодня обідав у ресторані Ейфелевої вежі, оскільки «це єдине місце в усьому величезному Парижі, звідки її не видно». Деякі непривітні парижани досі називають її Вавилонської вежею, найбільшою радіовежею і порівнюють її з... мереживними жіночими трусиками.

Визначні пам'ятки Парижа: погляд униз з Ейфелевої вежі. Фото: Photos.com

Визначні пам'ятки Парижа: погляд униз з Ейфелевої вежі. Фото: Photos.com

Відкриття ще однієї визначної пам'ятки Парижа, дуже пікантного закладу — кабаре «Мулен Руж» в кварталі червоних ліхтарів було присвячено проведенню тієї ж Всесвітньої виставки. Незабаром традиції вар'єте продовжили кабаре Лідо, Крейзі Хорс і Парадиз Латин. Але «червоний млин» (друга назва «Мулен Руж») залишається найпопулярнішим і найдорожчим закладом Парижа. Вартість шоу з вечерею і шампанським складає від 150 до 180 євро з людини.

Визначні пам'ятки Парижа: кабаре Мулен Руж. Фото: Meridien.ru

Визначні пам'ятки Парижа: кабаре «Мулен Руж». Фото: Meridien.ru

Сучасною визначною пам'яткою Парижа став робочий квартал Дефанс на околиці міста. Могутні скляні висотки контрастують із низкою історичною частиною міста. Тут розташувалися майже всі найголовніші офіси Парижа.

Справжньою архітектурною примхою на тлі старого міста вважається Національний центр мистецтва і культури імені Жоржа Помпіду, а простіше кажучи, музей сучасного мистецтва. Будівля має екстравагантну форму і надзвичайно божевільне наповнення в хорошому сенсі цього слова.

Визначні пам'ятки Парижа: виставка в Мистецькому центрі ім. Ж. Помпіду. Фото: Edal Anton Lefterov/ru.wikipedia.org

Визначні пам'ятки Парижа: виставка в Мистецькому центрі ім. Ж. Помпіду.

Фото: Edal Anton Lefterov/ru.wikipedia.org

Творчу атмосферу Парижа втілює район Монмартр, що повністю захопили художники, графіки і карикатуристи. Ця найвища точка міста включає в себе дві визначні пам'ятки Парижа: «білу перлину» — базиліку Сакре-Кер (католицький храм) і площу Тертр, де колись жив і творив великий Пабло Пікассо.

Визначні пам'ятки Парижа: базиліка Сакре-Кер. Фото: ger1axg/de.wikipedia.org

Визначні пам'ятки Парижа: базиліка Сакре-Кер. Фото: ger1axg/de.wikipedia.org

Розділити Париж на окремі визначні вулички, на пам'ятки архітектури і мистецтва — це те ж саме, що розбити твір Бальзака на цитати і милуватися кожною поза контекстом. Начебто і захоплююче, але ефект далеко не той. Париж — це не сукупність красот, Париж — це одна велика світова пам'ятка, вишуканий і досконалий твір мистецтва. У одному зі своїх оповідань Хемінгуей написав: «Париж — це свято, яке завжди з тобою». Більш лаконічного й точного порівняння досі не придумав ніхто.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...