Грецький острів Родос посідає перше місце за кількістю сонячних днів у році, їх близько 300. Цілий рік привітний острів потопає у пишній рослинності, яскравому сонці і теплому морі.

Саме на Родосі колись було розташоване одне із Семи чудес світу — Колос Родоський.

Згідно з історичними записами, цей острів населяли то вихідці з Криту, то греки-ахейці, то воїни-дорійці. Родос перебував під впливом Афін, Спарти, Македонії. На честь перемоги над сином сирійського царя Антігона Деметрієм, а також на знак подяки богам, жителі острова спорудили колосальну статую Геліоса — славнозвісний Колос Родоський. Це була пора процвітання острова. До кінця 3 століття до н. е. римський правитель Кассій захопив його, зруйнував місто Родос і викрав понад 3000 історичних цінностей. У XII столітті на Родос напали лицарі Ордена святого Іоанна й острів почали називати «островом хрестоносців». У старому місті вони відображені в пам'ятках середньовіччя.

Щедра історія острова залишила велику кількість пам'ятних споруд. Храми і замки сусідять зі звичайними острівцями сіл, а поруч — вишукані курорти, сучасні пляжі.

Головний курорт — місто з такою ж назвою, як і острів. Старовинне місто Родос оточене кріпосними стінами. Багато вулиць зберегли вигляд півстолітньої давності. Середньовічний Палац Великих Магістрів ордена Іоаннітів потопає в розкоші і водночас є фортецею. У нього є всі необхідні укріплення і великі підземні склади.

Сучасний Родос — це місто з жвавим нічним життям. Широкі проспекти, шикарні будівлі, численні магазини, безкраї пляжі, ресторани, бари і клуби — все створено для першокласного відпочинку.

На Родосі, неподалік на південь від столиці, знаходиться античне місто Ліндос. Ліндос — це тісні вулички, доглянуті будинки, прозоре бірюзове море. На вершині крутого пагорба видно руїни стародавнього Акрополя. Піднімаються на пагорб або на віслюках, або пішки. Головна знаменитість Акрополя — храм Афіни Лідії, який колись відвідав спартанський цар Менелай та Олександр Македонський.

Надзвичайно красиве місце на Родосі — це прославлена Долина метеликів. Рідкісної краси природа, дивовижні дерев'яні містки, перекинуті через кришталево прозорі струмки, водоспади і, зрозуміло, безліч різнокольорових метеликів, які пурхають серед квітів і в кронах дерев. Ловити метеликів не дозволяється, а лише милуватися і насолоджуватися чудовою природою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...