• Крим: Масандрівський палац

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Понеділок, 6 червня 2011 року

Дивовижне поєднання морського і гірського повітря, теплий клімат, пишна й соковита рослинність, красиві ландшафти – все це приваблювало аристократію Росії. На південному березі Криму були побудовані чудові палаци. Вони по праву вважаються перлинами Криму і входять в екскурсійні програми.

Масандрівський палац збудований графом Михайлом Семеновичем Воронцовим. Граф доручив французькому архітектору Бушару побудувати мисливський будиночок. У сосновому лісі було вибрано відокремлене місце з мальовничими скелями і джерелами. Але через раптову смерть графа будівництво призупинилося. Через вісім років Масандрівський маєток купила сім’я Романових для Олександра III і завершила будівництво, розпочате Воронцовим.

Архітектор Месмахер вибудував літню резиденцію для імператорської сім'ї у стилі замків французьких аристократів. Йому допомагали його учні з петербурзького училища. Будівництво закінчили в 1906 році. Масандрівський палац чудово виглядає на схилі гірського ланцюга. Інтер'єр швидше витончений і затишний, ніж розкішний. Цікаво поєднані елементи різних стилів – готичного, романського, рококо, класицизму. Вони дихають монументальністю епохи Відродження і Класицизму.

У Массандрівському палаці Олександр III прожив два роки. Після смерті батька його син Микола II виїхав з маєтку. В палаці був відкритий санаторій, а з 1947 року він став урядовою дачею. З 1990 року архітектурний пам'ятник XIX століття був переданий музею.

Елегантний палац оточує невеликий колоритний парк, що плавно переходить у ліс. У плануванні масандрівського парку використані рельєфні скелі та яскрава південна рослинність. Цінність парку Масандрівського палацу – в чистому повітрі, насиченому морськими солями і запахом хвої.

{mospagebreak}

{mospagebreak}

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...