• Тайвань: ця екзотична і незалежна країна! (Частина 1)

  • Олександра Гончаренко | Велика Епоха
    Субота, 23 квітня 2011 року
«Тайвань» в перекладі з португальської означає «прекрасний». Це великий острів у Тихому океані, що займає площу близько 22 тис. км2, який знаходиться всього у 160 км від Китаю. До острова Тайвань примикає кілька великих островів та десятки дрібних, він відділений від Євроазіатського материка Тайванською протокою. Політично відокремився від Китаю в 1949 році, але його територію КНР досі вважає своєю. Хоча формально Тайвань вважається провінцією Китаю, насправді це самостійна демократична країна на чолі з президентом і прем'єр-міністром.

Життя в Тайвані


Столиця Тайваню – Тайбей – з населенням 2,7 мільйона чоловік, розташована на півночі острова. За щільністю населення острів займає друге місце в світі, де на 1 км2 припадає приблизно 600 чоловік.


Рівень життя на острові досить високий: Тайвань має один з найбільших золотовалютних запасів з усіх азіатських країн. Тут немає жебраків, бездомних людей і убогих кварталів. Найвищі зарплатні – у лікарів і вчителів. Зарплатня головного лікаря – вища від зарплатні президента. Приблизно п'ята частина жителів – це корінні тайванці, предки яких переселилися на острів у 18-19-х століттях, інша частина – іммігранти, які втекли з Китаю після приходу до влади комуністів у 1949 році.

Жителі приділяють велику увагу здоровому харчуванню і люблять поїсти. Їжа тут дешева, різноманітна і дуже смачна. Перекусити і пообідати можна практично в будь-якому місці. В основному вживають у їжу морепродукти, овочі, коріння і фрукти. Коли потрапляєш на вулиці великих міст, створюється враження, що ніхто не хоче готувати вдома, всі їдять в кафе, ресторанах або прямо на свіжому повітрі.

Жителі Тайваню мають повне право вільного віросповідання. Тут однаково з повагою ставляться до віруючих у буддизм, даосизм, конфуціанство, християнство, католицизм та інші течії.

У листопаді 1997 року в Тайвані з'явилася нова для цієї країни система самовдосконалення душі та життя Фалуньгун (Фалунь Дафа), заснована на вищих принципах Істина Доброта Терпіння. Курси лекцій його засновника пана Лі Хунчжи в містах Тайбеї і Тайчжун відразу відвідало більше 2000 чоловік. Протягом 15-ти років Фалуньгун швидко розповсюдився на Тайвані, і сьогодні більше п'ятисот тисяч людей стали послідовниками цієї практики. Президент Тайваню не раз підтримував цю практику.

І, мабуть, найцікавішим є те, що Тайвань – це єдиний осередок традиційної стародавньої китайської культури, яка залишалася незруйнованою, як це сталося в Китаї з приходом до влади комуністів. На острові збереглася безліч стародавніх пам'ятників китайської, японської та західної архітектури і культури. Багато прекрасних храмів і палаців, музеїв, театрів і концертних залів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...