• Колекція ірисів Нікітського ботанічного саду

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 15 червня 2011 року

Іриси в Нікітському ботанічному саду зацвітають з другого або третього тижня квітня, залежно від погоди. Прихильники цієї культури планують мандрівку заздалегідь, щоб не пропустити момент повного розквіту колекції, адже період милування ірисами триває близько двох тижнів.

Ця дивовижна за формою і багатством палітри квітка, своєю витонченістю і тонким ароматом може змагатися з орхідеєю. Іриси зображені на стародавніх фресках, ними прикрашали житло, їхній аромат використовували в парфумерії, їх оспівували поети.

Одна з версій назви квітки походить із грецьких легенд про богиню веселки Іриду. І дійсно, не тільки всі кольори веселки увібрали в себе трепетні пелюстки чарівної рослини, але й неймовірну за багатством гаму різноманітних відтінків: ніжно блакитних, як хмара; пурпурово-золотистих, як відблиски вогню; прозоро-бузкових, як китайський шовк.

У цьому році на виставковій експозиції ірисів у верхньому парку були зібрані понад 130 сортів селекції Нікітського ботанічного саду, зокрема 30 з них представлені вперше.

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...