• Единбург. Частина 1

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 16 квітня 2011 року
Единбург називають серцем Шотландії, це місто за правом вважається одним із наймальовничіших міст Сполученого Королівства. До завоювання Шотландії англійцями Единбург був резиденцією королів і найважливішим центром цієї держави. Единбурзький замок до цих пір зберігає королівські регалії Шотландії, тепер уже - атрибути британської корони.

Існує кілька варіантів походження назви міста Единбург. За однією версією вона походить від однойменної назви Бретонської фортеці Din Eidyn, тобто Фортеці Ейдіна, що знаходилася на землях стародавнього королівства Гододін. Інша версія свідчить, що назва Единбург означає "Фортеця Едвіна", якою правив у VII ст король Нортумбрії Едвін. Тільки в XIV ст за містом остаточно закріпилася сучасна назва - Единбург.

XII ст для Единбурга стало століттям швидкого росту і розвитку: в Единбурзький замок Давидом I був переведений королівський двір, а в околицях побудована церква Святого Розп'яття. А вже в XIII столітті, після виникнення Парламенту, Единбург остаточно отримав статус столиці Шотландії.

Під час правління Марії Стюарт в Единбурзькому палаці Холірудхаус розміщувався королівський двір. В епоху Просвітництва в Единбурзі жили і працювали багато відомих філософів і вчених того часу. Старе місто - частина міста Единбург - в 1450 році був оточений кріпосною стіною. Пізніше, у XVIII столітті на північ від Старого міста був побудований новий район, який став називатися Нове місто.

Единбурзький замок

Единбурзький замок підноситься на 133-метровій скелі - на залишку давним-давно погаслого вулкана. За свідченнями істориків, Единбурзький замок існує з XI століття, а перші споруди на цьому місці відбувалися ще 1400 років тому. Деякі з найдавніших будівель, що збереглися до наших днів, були зведені ще в XII столітті. До них відноситься каплиця Святої Маргарити - дружини короля Шотландії Малькольма III, яка померла в цьому замку в 1093 році. Аж до 1927 року Единбурзький замок постійно розширювався і добудовувався.

Единбурзький замок є не тільки королівською резиденцією, він є, перш за все, він є фортифікаційною спорудою: про це тут нагадують кріпосні стіни з встановленими на них старовинними знаряддями, бастіони і знаменита гармата (бомбарда) Монс Мег, що була відлита в 1457 році. Експозиції в приміщеннях госпіталю, казарм та казематів можуть повідати про військову історію замку.
 

(далі буде)
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...