• Долина Смерті, США

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 30 березня 2011 року
«Це найжаркіше, найспекотніше і, в той же час, найдивовижніше місце у Північній Америці. Тут поривчасті вітри гонять пісок вдалину рівниною, повз мескитових дерев, туди, де виростають дюни...» - саме так більшість описують це таємниче місце під зловісною назвою Долина Смерті.

Долина Смерті представляє собою міжгірну западину в Каліфорнії. Розташовуючись нижче рівня моря, Долина Смерті цілком виправдовує свою назву: тут була зафіксована найвища температура в США - 56°С. Горе тим мандрівникам, яким за нещасливою випадковістю довелося опинитися тут: в Долині Смерті немає цивілізації, і без води і допомоги можна загинути від теплового удару.

Подорож Долиною Смерті була найтяжчим випробуванням для перших золотошукачів, які з'явилися тут в 1849 році. Нестача води та спека були смертельним випробуванням для «мисливців за золотом». А ті, кому вдалося перетнути долину, стали називати її «Долина Смерті».

У 30-х рр.. Долина Смерті отримала статус національної пам'ятки, а в 90-і рр.. її територія доповнилася ще 500 тис. гектарами землі. Долина Смерті як Національний парк, а саме такий статус вона отримала в 1994 році, включає в себе Долину Саліна, частину Долини Панамінт і території декількох гірських систем. З висоти гори Дантез-В'ю відкривається прекрасний вид на всю долину.

Незвичайний вид Долини Смерті надає її первісна дика природа, незвичайні скелясті утворення, засніжені гірські вершини, розпечені сонцем плато, неглибокі каньйони, пагорби, приховані за мільйонами ніжних квітів. Палітра Художника - одне з найяскравіших місць в Долині Смерті. Тут на поверхню виходять різноманітні мінерали, за рахунок чого пагорби забарвлюються в оранжевий, червоний і зелений кольори. Ще одна визначна пам'ятка цього місця - складчасті пагорби Забріскі Пойнт.

Як і належить всякому місцю з такою зловісною назвою, в Долині Смерті є свій незвичайний природний феномен - камені Dancing Rocks, які самостійно переміщуються дном висохлого озера. Камені-кочівники, вагою більше 100 кг, пересуваються по поверхні площею 2 на 4 км під дією загадкової сили на відстані понад 850 метрів. Ніхто не знає, як пересуваються ці камені, оскільки все, що можна побачити - це чіткі сліди в залишковій породі.

Рейстрек, що знаходиться на північному заході Долини Смерті, називають місцем, де нежива природа оживає. Тут низовини, або по-іншому - «плаї», в певну пору року наповнюються дощовою водою і стають неглибокими солоними озерами, після чого знову пересихають.

Багато хто називає пейзаж і клімат Долини Смерті «марсіанським»: такі ж гарні, позбавлені життя горби і такі ж різкі перепади температури. Тут навіть не можуть літати мухи - під вогняними променями сонця їхні крила стають обпаленими, а ящірки часто перевертаються на спину, щоб остудити свої лапи. В Долині Смерті є місця, де з землі виділяється чадний газ, що є смертельно небезпечним для людини навіть при концентрації в повітрі у 0,1%.

Долина Смерті - незвичайне місце, що цілком виправдовує свою назву. Безжиттєвість його зачаровує, і людина виглядає неспроможною та беззахисною у підкоренні цієї дикої природи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...