• Озеро Пауелл, США

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 15 грудня 2010 року
У 50х роках ХХ ст рішенням Конгресу США було створено водосховище Пауелл, друге за величиною (обсяг 30 км³) у США. Будівництво дамби висотою 180 м у долині річки Колорадо, призвело до утворення басейну, що отримав ім'я дослідника Джона Пауелла - ветерана Громадянської війни, який свого часу займався дослідженнями цієї місцевості.

Пейзаж озера дивує контрастами: берегова лінія, пересічена мисами і кручами, на тлі стрімких червоно-помаранчевих скель, застигла поверхня озера - все це створює дивну, неземну картину. У 80х роках, коли озеро Пауелл і прилегла до нього територія увійшли до складу національної зони відпочинку «Глен-Каньйон», сюди стали з'їжджатися любителі активного відпочинку.

Тут можна орендувати яхту, покататися на водних лижах, мотоциклі або замовити спокійну прогулянку на човні. Для любителів дайвінгу озеро Пауелл надає прекрасну можливість дослідження водних мешканців: видимість в озері становить близько п'яти метрів.

У 2008 році, з метою відродження унікальної фауни Гранд каньйону, на кілька днів на озері була відкрита дамба. За прогнозами екологів, це має сприяти відновленню екосистеми цього регіону.

Озеро Пауелл входить до десяти найкрасивіших озер Північної Америки.
 
{mospagebreak }
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...