• Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 січня 2013 року

Поринути в освіжаючу холодну, чисту воду біля підніжжя водоспаду Джур-Джур; спуститися у підземне царство ― карстову печеру Еміне-Баїр-Хосар; пірнути з аквалангом біля мису Тарханкут; піднятися по канатній дорозі на згаслий вулкан Ай-Петрі ― ось лише невелика кількість вагомих аргументів на користь того, щоб провести свою відпустку на казково гарному півострові Крим!

Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

Відпочинок у Криму: канатна дорога на Ай-Петрі.
Фото: Наталія Стрига

Якщо поглянути на результати маркетингового дослідження компанії Research & Branding Group 2010 року, то виявиться, що проводити свою відпустку в Україні вважає за краще 51% населення України, розслабитися на закордонних курортах люблять 35% українців. Частка в 14% припадає на іноземних туристів, які із задоволенням відкривають для себе країну незвичайних природних красот і своєрідних традицій.

Відпочинок у Криму займає вагому частку серед інших українських курортів. Як повідомляє український тижневик «Кореспондент», за 2012 рік в сонячному Криму відпочило понад 6 млн туристів. Яким же чином «дідусь» Крим все ще спроможний конкурувати з новомодними «руськими оздоровницями» Туреччиною та Єгиптом?

Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

Відпочинок у Криму: Нікітський ботанічний сад.
Фото: Suhrida/ru.wikipedia.org

А й справді, застаріла інфраструктура, засмічені, неймовірно переповнені в курортний сезон пляжі і відсутність гарного сервісу можуть віднадити чимало охочих подивитися на архітектурні і природні окраси Криму.

Та обов'язково будуть зачаровані цим півостровом ті, хто хоч раз поглянув на узбережжя з висоти скелястої Ай-Петрі, що розкинулося у ваших ніг, у кого перехоплювало подих від виду на незвичайне диво природи ― Долину Привидів, хто намагався розібратися в оповитій вічною таємницею історії Палацу Юсупових у Кореїзі. Можливо, в розпал сезону (липень, серпень) масові курорти і нагадують закишілий мурашник, в якому складно що-небудь розгледіти; але в іншу пору року ця маленька, але багата різноманітними пам'ятками країна, готова відкритися вам у повній красі.

Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

Відпочинок у Криму: дістатися до чистого пляжу біля мису Меганом не так-то просто.
Фото: Віктор Юр'єв

Пишні очеретяні зарості, химерні кактуси, алея із тисяч троянд, могутні кедри, плакуча вавілонська верба та багато інших дивовижних рослин ― ось що зустрінеться вам на прогулянці по Нікітському ботанічному саду. Краще, звичайно, насолоджуватися буянням зелені, завезеної сюди з усіх континентів, у весняну пору. У цей час сюди з'їжджаються подихати насиченим запашними ароматами повітрям, присісти на лаву під аллепскою сосною, сфотографувати копію скульптури ― маленького хлопчика, що дістає скалку зі своєї крихітної ніжки.

Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

Екстремальний відпочинок у Криму.
Фото: Олексій Ковальський

Чудові місця старого доброго Криму повні не лише тиші та спокою. Знайдеться тут місце і для екстриму. Наприклад, зануритися з аквалангом у фантастичний підводний світ біля мису Тарханкут. На глибині 12 метрів перед вами постане незвичайне видовище ― підводна «Алея вождів». У вічній морській тиші, порослі водоростями погруддя вождів та інші експонати, набувають зовсім іншого вигляду і значення. Люблять молоді хоробрі туристи з'являтися і на скелях Внутрішньої гірської гряди. Стрибки з мотузкою в Качи-Кальон ― це не для людей зі слабкими нервами. Тим не менш, від бажальників стрибнути в безодню на 120 метрів відбою немає.

Відпочинок у Криму: аргументи «за» та «проти»

Відпочинок у Криму: фестиваль розвитку та творчості «Казкове місто».
Фото: Ярослав Тарканій

Хотілося б написати ще про числені фестивалі, культурні та спортивні події, які постійно відбуваються у Криму. Це гонки Prime Yalta Rally, щорічний джаз-фестиваль у Коктебелі, парад оркестрів та багато інших. Все це говорить про те, що відпочинок у Криму може бути не лише захопливим та корисним для здоров'я, але й пізнавальним.


Читайте також:
Відпочинок в Криму: визначні місця
Підписатися:

Коментарі