ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канарські острови: що потрібно знати про місцеву кухню

Велика Епоха
Канари — це прекрасне місце для відпочинку з комфортним кліматом — температура протягом року тримається на рівні двадцяти шести градусів. Купання в океані, прогулянка на велосипеді і пізнавальні екскурсії залишать незабутні враження. Однак, як на Канарських островах з харчуванням і чим славиться місцева кухня?

Популярна страва на Канарах — паелья. Фото: Ганна Меркулова
Популярна страва на Канарах — паелья. Фото: Ганна Меркулова
Основна страва — це паелья. Паелья родом із Іспанії, якій належать Канарські острови. В Іспанії існує кілька десятків варіантів її приготування, які значно відрізняються один від одного рецептурою. Загальне для всіх рецептів — тільки рис, шафран, який забарвлює кожне зернятко в жовтий колір, і велика сковорода paella (або paellera). Інші інгредієнти можуть змінюватися в залежності від місцевості, де готують паелью.

Примітно, що в паельї органічно поєднується м'ясо з креветками, равликами або лангустами. У якісно приготовленій паельї всі складові встигли приготуватися одночасно, і рис залишився розсипчастим. У класичному варіанті цю страву готують на відкритому вогні.

На острові безліч барів і ресторанів з широким меню. Всі вони пропонують як сніданки, так і обіди.

Мережі швидкого харчування представлені не тільки місцевими, а й іноземними франшизами: McDonalds, Telepizza, Little Italy (піца і паста), а також кафе зі сніданками в англійському стилі: з беконом, квасолею, картоплею фрі і сендвічами. Для того щоб покуштувати місцевої їжі, турист повинен забратися в глибинку, подалі від популярних курортів. Тільки там можна знайти справжні канарські ресторани.

Острівна кухня заснована на середземноморських традиціях. Вона включає рибу, м'ясо, рис, картоплю, овочі і тропічні фрукти.

А ще романтичніше з'їздити на вечерю в яке-небудь рибальське село — там вам приготують найсвіжішу рибу, креветки, мідії і т.п. морепродукти.

Однак, як правило, готелі на Тенеріфе (найбільшому острові на Канарах) пропонують варіанти кімнати-студіо, що включають і кухню. Для придбання базових продуктів жителі Лас Амерікас (курортна частина острова) відвідують супермаркет Mercadona. Там можна придбати свіжі морепродукти, сир, м'ясо, фрукти, хліб, молоко та крупи, побутову хімію та інші речі. Особливість магазину — мало місцевих фруктів і овочів, основна їхня маса особливо не відрізняється від асортименту в Україні або США.

Фруктові лавки називаються фрутеріями — краще попросити гіда розповісти про яку-небудь фрутерію в найближчому селі — там і асортимент багатший, і фрукти свіжіші, і ціни нижчі. На 20 євро фруктів, овочів і зелені можна купити стільки, що дорослому чоловікові вдасться утримати тільки у величезній коробці.

Також не забудьте продегустувати місцевий сир і Jamon Serrano — це давно вже візитна картка Іспанії.