• Взимку до Криму — незабутні враження

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Понеділок, 10 грудня 2012 року
Чому б не зруйнувати усталені стереотипи і не поїхати взимку до Криму? І не тільки на відпочинок або лікування, а відсвяткувати там Різдвяні канікули й зустріти Новий рік. Ви отримаєте море незабутніх вражень та відкриєте Крим з абсолютно нового, раніше непізнаного боку. Рекомендую вибрати для цієї мети перлину Південного узбережжя — Ялту.

Ті, хто пам'ятає відомий у свій час фільм Сергія Соловйова «Асса» (1987), повністю зможе зануритися в неповторну атмосферу зимового міста. Не буде ні літньої спеки, ні багатолюдної галасливої юрби відпочивальників, і ви будете в центрі уваги як рідкісний турист, де б ви не були: в готелі, на екскурсії або на стоянці таксі.

Щиро раджу вибрати для проживання колишній радянський санаторій або готель на схилі гори: з морським краєвидом і, якщо буде можливість, із басейном з морською водою. Чому краще вибирати номери у висотних будівлях? У новорічну ніч ви зможете насолодитися святковим салютом. Видовище того варте — іскри й відблиски від них будуть розсипатися по хвилях, і цей феєрверк залишиться в пам'яті надовго.

Саме місто вже відоме тим, що в ньому завдяки кіностудії знімалося безліч фільмів. Звивисті, криві вулички водитимуть вас різними епохами, і ви зможете впізнавати місця, які раніше бачили на екрані. Знайомство, як правило, починається з набережної, де розташовано безліч ресторанів і кав'ярень, і де вам не дадуть нудьгувати, пропонуючи найрізноманітніші розваги.

На чому краще зупинити свій вибір людині, яка вперше відвідує Крим? У самій Ялті потрібно обов'язково піднятися на підйомнику й оглянути околиці. Пішохідну екскурсію можна проводити різними куточками міста, старовинна частина якого не поступається європейським курортам. Особливо приваблива в плані оригінальної архітектури зона вілл кінця 19 століття. Також не потрібно відмовлятися від пропонованих морських прогулянок: на катері або яхті. Автобусні та кінні маршрути по гірському заповіднику, відвідування зоопарку «Казка» — все це вам запропонують в екскурсійних бюро.

Для охочих навідати музеї є чудова можливість оглянути кримські палаци, не страждаючи при цьому від високої літньої температури та величезного напливу туристів.

Найвищий водоспад України Учан-Су взимку не пересихає, і гірська рослинність в цей час року нітрохи не бідніша, а навіть різноманітніша і привабливіша. Екскурсія до Нікітського ботанічного саду теж принесе нові враження, якщо хто бував там тільки влітку.

Підйом на гору Ай-Петрі по канатній дорозі в зимовий час заслуговує особливої розповіді. Якщо гора оповита туманом, то, перебуваючи в кабінці підйомника, ви наче опиняєтесь в іншому вимірі. Гірські схили будуть поступово випливати з молочної імли, створюючи майже казкову атмосферу.

Самий Новий рік можна відсвяткувати як за місцем відпочинку, так і вибрати, заздалегідь замовивши столик, в ресторані або нічному клубі. Рекомендую ресторани, що містяться на самій набережній. Там з вікна ви зможете спостерігати морський приплив і при цьому відчувати неповторну новорічну атмосферу. Широкий вибір кримських вин сприятиме створенню святкового настрою. Зустрічайте Новий рік у Криму!

Підписатися:

Коментарі