• Незабутня подорож на Канари

  • Вівторок, 18 грудня 2012 року

Канари — це архіпелаг, на якому найбільшим островом є острів Тенеріфе — там ми і відпочивали. В першу чергу, вражає клімат острова — середньорічна температура тримається на рівні 26 градусів, що комфортно для відпочинку як з маленькими дітьми, так і для людей літнього віку. Немає виснажливої ​​спеки, тому можна кататися на орендованих у готелях велосипедах цілий день, відвідувати екскурсії і купатися в океані.

Що вражає?

Незабутнє враження залишає найвища точка не тільки Канарських островів, але і всієї Іспанії — це вулкан Тейде. Його висота 3700 метрів, з якої відкриваються незабутні краєвиди на океан, на сусідні острови, на кратер вулкана, що вивергався понад 100 років тому, поля застиглої магми і брили обсидіану. Все дуже походить на ландшафт фантастичного фільму. Не випадково ця територія користується популярністю у кінорежисерів, тут зняті такі блокбастери, як «Мільйон років до нашої ери» і «Битва титанів». Крім того, Mercedes і Porsche теж вважають це місце достатньо хорошим, щоб підкреслити силу своїх творінь на природному фоні — тут знімаються рекламні ролики і фотосесії.

Обов'язково варто відвідати містечко Puerto de La Cruz (вважається столицею острова) і сходити в парк «Loro Parque», більш відомий, як парк папуг — один із найбільших парків з тваринами у світі. Тут можна побачити папуг різних забарвлень — від класичних жовто-блакитних до попелясто-чорних, мавп, пінгвінів, акваріум з акулами і подивитися шоу косаток, морських котиків і дельфінів.

Також нікого не залишає байдужим жива рожева хмара — вольєр з фламінго. Вінценосні журавлі гуляють доріжками в парку, сурікати, крокодили, величезні черепахи сидять в своїх вольєрах... Безліч тропічних рослин та кактусів чіпляє погляди своєю красою і незвичайністю форм і забарвлень. А якщо пощастить, то можна побачити в бебі-кімнаті процес, як вилуплюються з яйця пташенята папуги або черепашки — дуже зворушливо.

На що витратити $100

100 баксів однозначно витратити на оренду автомобіля — оренда маленьких машинок типу Тойота Мікра або Яріс на 3 дні якраз вкладається в цю суму. І з орендою машини відкриваються незвичайні можливості заощадити великі суми на екскурсіях.

Ніякий гід вам не влаштує таку оглядову екскурсію, яку ви собі можете дозволити самі.

Маршрут подорожі

Протяжний маршрут починається з поїздки вздовж західного узбережжя в Лос-Гігантес, де відкривається вид на величні скелі. Тут же був побудований один із перших готелів у 70-х роках минулого сторіччя, що поклав початок сучасному туризму. Подорож триває серпантином гірських доріг в напрямку села Маска. Це сільце пов'язане з піратськими легендами і розташоване так, що з океану його не видно, а з самої Маски океан видно.

Далі маршрут пролягає через Тено, сільськогосподарський район острова, який здавна полюбили місцеві фермери через родючий ґрунт, сприятливий клімат. Скрізь посаджені — виноград, канарська картопля, нижче біля океану — банани і т. д. і скрізь поширеніі опунції — кактуси з їстівними плодами.

Наступна зупинка — містечко Гарачіко. Свою популярність містечко отримало тим, що двічі в своїй історії було практично зруйноване природними стихійними лихами. У середині 17-го сторіччя постраждало від зсуву, викликаного тривалими дощами, потім, через півстоліття, містечко покрило виверження вулкана, зруйнувавши його остаточно, про що свідчать останки порту, врослі в брилах лави.

Потоки лави у вигляді каналів, які заповнюються океанським прибоєм, утворили природні басейни. Тут є можливість освіжитися, щоб продовжити тур — у місто Ікод дель Вінос. В Ікод дель Вінос оглядаємо головну пам'ятку містечка — тисячолітнє драконівське дерево (Драго Millenario) і невеликий, мальовничий багатовіковий центр міста. За бажання, можна взяти участь у дегустації вин, де пропонується скуштувати найкращі вина острова Тенеріфе — сухі і солодкі білі вина з виноградного сорту Мальвазія.

Далі подорож пролягає крізь Національний парк вулкана Тейде, де можна насолодитися так званими місячними пейзажами. Пейзажі названі так, тому що рослинності на них немає — тільки шматки застиглої лави.

Маршрут на півночі острова веде в гори. Його сміливо можна назвати природним інгалятором — евкаліптові ліси з яскраво-вираженим ароматом краще будь-якої медичної процедури прочистять дихальні шляхи!

Дорога веде хребтом, відкриваючи види на узбережжя внизу. Спустившись вниз, ми побачимо північний аеропорт Тенеріфе (Tenerife Norte Лос-родео) — південний аеропорт ми бачимо, коли прилітаємо на відпочинок. Після прибуття до столиці острова Санта-Круз-де-Тенеріфе, проїздом оглядаємо площу Іспанії і рухаємося в напрямку Плая де Лас-Тересітас. Це єдиний пляж з білим піском на Тенеріфе, штучно заснований в 1973 році. За бажання і якщо погода дозволяє, тут теж можна викупатися. Ми потрапили на цей пляж у вітряну погоду — після виходу з океану опинилися всі в найдрібніших піщинках, що здувалися з пляжу.

Увечері ми починаємо свій шлях у готель, відвідуючи релігійний центр острова в місті Канделарія, костел присвячений покровительці острова — чорній діві Канделяріі, і також оглядаємо величні статуї останніх вождів тубільців острова — гуанчей. 9 вождів — 9 племен — 9 історичних областей острова.

Ганна Меркулова

Далі буде...

Ганна Меркулова — керівник творчої майстерні в Череповці.

Підписатися:

Коментарі