• Визначні місця Івано-Франківська: до Європи за півкроку

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 25 грудня 2012 року

Івано-Франківськ, а в минулому Станіслав, ― крихітне, але дуже затишне містечко на заході України. Обійти усі його визначні місця можна за кілька годин пішки, але це не применшує його краси та історичної значущості. Колись столиця Західної Української Республіки, а сьогодні адміністративний центр, місто досі зберігає свій незвичайний колорит, його вулиці сповнені дивинок і таємниць.

Визначні місця Івано-Франківська

Перше із побачених визначних місць Івано-Франківська ― залізничний вокзал. Фото: Ru.wikipedia.org/Roman Zacharij

Перше із визначних місць Івано-Франківська, на яке натрапить турист, хоче він того чи ні, ― старовинний залізничний вокзал. Звідси, як і більшість мандрівників, ми і почнемо огляд міста, прозваного у народі «малим Львовом» за його культурне надбання.

Йшов 1866 рік, Івано-Франківськ у цей час належав Австро-Угорській імперії. Через місто проклали залізничну гілку, що і визначило його подальший розвиток. До речі, у Києві вокзал побудували лише через чотири роки.

Будівля вокзалу у стилі модерністського ренесансу може похвалитися не лише архітектурною химерністю, але і тим, що першою у місті отримала електричне освітлення. Із привокзальної площі перенесемося у центр міста ― на ринкову площу. Тут, як і належить більшості європейських площ, у тісному колі споруд височіє вежа. Це міська Ратуша, в приміщенні якої розмістився сьогодні краєзнавчий музей. Кажуть, перший камінь цієї будівлі заклали ще в ХVII столітті.

Визначні місця Івано-Франківська

Одне із найнезвичайніших визначних місць Івано-Франківська ― художній музей. Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Івано-Франківська

Визначні місця Івано-Франківська: робота Іоана Пінзеля. Фото: Наталія Стрига

Одне із найбільш незвичайних визначних місць Івано-Франківська ― художній музей. По-перше, тому що розміщений він у приміщенні колишнього костелу Пресвятої Діви Марії. А по-друге, вражає зібранням химерних сакральних скульптур Пінзеля і Гуддера ― українського і зарубіжного майстрів ХVIII—ХХвв.

Є ще одна дивина в Івано-Франківську ― замок Потоцьких, повз який можна пройти, не зрозумівши, що це славнозвісна пам'ятка архітектури. Палац побудований засновником міста, київським воєводою Андрієм Потоцьким у XVII столітті. Помилуватися красою цієї величної споруди сьогодні не вдасться, свій первісний вигляд до наших днів зберегла лише палацова огорожа з лицарською символікою.

Визначні місця Івано-Франківська

Особлива атмосфера і визначні місця Івано-Франківська приваблюють чимало туристів. Фото: Наталія Стрига.

Як і будь-яке інше маленьке містечко, Івано-Франківськ приваблює не лише своїми визначними місцями, а й особливою атмосферою. Відчути її можна, сидячи в затишній кав'ярні, слухаючи своєрідний український говір і насолоджуючись колоритною музикою. Пройтися вузенькими, закрученими вуличками із безліччю гарних ліхтарних стовпів, знайти і детально роздивитися який-небудь химерний старовинний барельєф на будинку, зайти в одну із численних книжкових крамничок, ― ось за чим потрібно їхати до Івано-Франківська.

Визначні місця Івано-Франківська, безсумнівно, мають історичну та культурну цінність. Але чомусь запам'ятовується це місто не архітектурними пам'ятками, а західноукраїнською гостинністю, романтичним духом і чарівною атмосферою спокою і свободи. Це місто, де гармонійно сплелися воєдино європейська акуратність і західноукраїнська привітність.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...