• Ялта - музей під відкритим небом

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 27 грудня 2012 року

Ялта ― це Чорне море, гірські вершини, реліктові дерева та рослинність субтропічного клімату. А ще давня історія, якою віє з античних святилищ, візантійських фортець, печерних церков, готських храмів, генуезьких і турецьких побудов та розкішних палаців.

Панорама Ялты. Фото: Mevo/wikimedia.org

Панорама Ялты. Фото: Mevo/wikimedia.org

Місто має багату історію: тут оселялися греки, венеціанські і генуезькі купці, татари, вірмени, а пізніше Ялта стала улюбленим місцем російської аристократії. Архітектура Ялти ввібрала у собі розмаїтість культур, вірувань та модних тенденцій різних часів.

Збереглися тут печерні церкви VII―IХ ст., вірменська церква, побудована в 1909―1917 роках за зразком церкви святої Ріпсіме в Ечміадзіні (Вірменія), церква у візантійсько-грузинському стилі Покрови Божої Матері у Нижній Ореанді, римо-католицька церква Непорочного зачаття Діви Марії, Собор святого Олександра Невського, збудований в неоруському стилі і прикрашений численними пілястрами, палац Сеїд-Абдул-Ахад-Хана ― правителя Бухарського ханства (1885―1910), який майже щоліта перебував у Ялті, товаришуючи з імператором Російської імперії Миколою II, (який теж поблизу Ялти мав розкішний палац), дача графині Вадарської, побудована як зменшена копія Альгамбри в іспанській Гранаді, купальня Роффе, в будівлі якої переплелися мавританський та марокканський стиль.

Поціновувачі літератури у Ялті можуть відвідати будинок-музей Антона Чехова, який написав тут знамениті твори «Дама із собачкою», «Три сестри» і «Вишневий сад», та музей славетної Лесі Українки, при якому працює українознавча бібліотека та діє театр «Сім муз».

Прогулюючись звивистими вулицями міста, ніби в величезному музеї з експонатами різних епох, можна відвідати ще ряд цікавих музеїв: історико-культурний та історико-літературний музеї, будинок-музей Н. З. Бірюкова, будинок-музей музикальної культури композитора Олександра Спендіарова, музей скульптури і флористики.

Крім історичних пам’яток самого міста, визначними надбаннями історії та архітектури славиться Велика Ялта, що на 70 км простягається Південним берегом Криму.

Справжніми перлинами цього регіону можна назвати Лівадійський палац-музей, Алупкінський палацово-парковий комплекс, Палац Олександра III (Масандра), Садибу Ластівчине гніздо (Гаспра), Маєток Харакс у Харакському парку та палаци Кореїзу ― Юсуповський, Палац Кичкине, Палац «Дюльбер», Палац Голіцина.

Змінюються епохи, а Ялта залишається улюбленим місцем відпочинку. Туристичні фірми розробляють усе нові і нові маршрути. Крім палаців, тепер можна відвідати такі закриті об'єкти: резиденцію М.Горбачова «Зоря», резиденцію Л.Брежнєва «Діброва», державну резиденцію «Соснівка» (літній будиночок Й.Сталіна, резиденція Л.Брежнєва «Намет»), Державну резиденцію «Чаїр».

Змінюються епохи, а Ялта залишається улюбленим місцем відпочинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...