• Боротьба з недопалками в Брюсселі: від кишенькової попільнички до високих штрафів

  • Понеділок, 16 грудня 2019 року

У столиці Бельгії мають великі плани щодо недопалків — наприклад, їх планують переробляти. Окрім того, містян закличуть слідувати правилам і не смітити: їм пояснять, якої шкоди завдають недопалки, а також безкоштовно роздадуть кишенькові попільнички. Тим же, хто, нехтуючи правилами, стане смітити, доведеться виплатити штраф у розмірі 200 євро.

Кидати — шкідливо

Багато хто знає, що куріння шкодить здоров'ю людини. Але не кожний замислюється про те, що викинуті недопалки продовжують завдавати шкоди людям і екосистемі. Після потрапляння у ґрунт недопалок буде розкладатися 10–15 років і при цьому отруювати навколишнє середовище. Найнебезпечніше стається, коли таке токсичне сміття потрапляє до каналізаційної системи, а потім — у водні шляхи. В океані один недопалок може забруднити до 500 літрів води — у ньому міститься більше 4000 різних хімічних компонентів.

Ще одна проблема — забруднення вулиць міст. Недопалки дуже маленькі, тому завдають чимало клопоту прибиральникам: зазвичай настільки дрібне сміття застряє у щілинах між бруківкою, звідки його дуже непросто дістати.

Брюссельська організація Leo Not Happy провела акцію зі збору сміття, щоб привернути увагу до проблеми забруднення довкілля. Під час цього заходу активісти зібрали на вулицях міста тисячі недопалків:

Від брудного Брюсселя — до чистого

У Брюсселі 30% всього кинутого на вулицях сміття складають недопалки. Для боротьби із цією проблемою міська влада вирішила здійснити наступний комплекс заходів:

1. Інформаційна кампанія.

Із населенням буде проводитися роз'яснювальна робота, яка складається з розповсюдження листівок, розміщення на вулицях міста плакатів із соціальною рекламою, а також різних проектів, наприклад — роздачі містянам кишенькових попільничок.

Окрім того, у громадських місцях буде встановлено спеціальні сміттєві баки для недопалків, а існуючі контейнери, оснащені системою пожежогасіння, буде позначено чітко видимими знаками.

2. Підвищення штрафів.

Якщо викладені вище заходи не подіють, штраф за кинутий недопалок підвищать учетверо! Досі порушникам загрожував штраф у сумі 50 євро, а від 1 січня 2020 року його планують підвищити до 200 євро.

У цьому випадку мова йде про підвищення штрафу, який можуть виписати представники міської служби з прибирання вулиць. Якщо ж на місці злочину порушника зловить на гарячому співробітник поліції Брюсселя, він вже сьогодні має право виписати штраф у розмірі 250 євро (і ця сума поки що залишається незмінною).

3. Переробка.

У майбутньому місто планує співпрацювати з бельгійським стартапом We Circular, який допоможе переробляти зібрані на вулицях недопалки.

Читайте далі:

Хто насмітив — розкаже номер на упаковці: вимога фермерів Великобританії

Як куріння зруйнує ваш будинок?

Очистити своє місто від мільйона недопалків: історія американки на прізвисько Butt Lady

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...