• Кінострічка «Самсара» розповість про таємниці переселення душ

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 8 травня 2013 року
 

У прокат 9 травня виходить документальний фільм «Самсара» режисера Рона Фріке. Стрічка «Самсара» — це подорож по світу, яка розкриває її різноманіття, красу і суперечливість.

Тут і краса духовного світу і жорстокість правителів, пишність природи і нестримне винищення її людиною. Усе це — наше життя, циклічність буття, нескінченний круговорот перероджень, долю яких визначають учинені нами раніше гріхи, — приблизно так можна перекласти значення слова «Сансара» або «Самсара» з індійської мови.

Візуальне зображення доповнює і підкреслює етнічна музика, наспіви з дивовижною грою голосу. Все це робить фільм «Самсара» неповторною подорожжю до глибин людської еволюції на тлі досконалої природи.

«Половина процесу створення фільму — створення музики до нього. Співвідношення — 50/50. Музика додає почуття. Це діалог, але в чуттєвій формі», — сказав режисер картини Рон Фріке.

Творці кінострічки трудилися над нею близько п'яти років і відвідали понад 25 країн, ганяючись за досконалими за красою кадрами. Тут глядач буде занурений тільки у світ зображення і музики, і йому не завадить закадровий голос або діалоги — від цього творці стрічки відмовилися.

Для режисера Рона Фріке це вже третій фільм, який він зняв таким чином. Перші два «Барака» (1992 р.) і «Хронос» (1985 р.) стали справжнім відкриттям у галузі документального кіно.

Над музичним супроводом трудилися Марселло Де Франчіші і Ліза Джеррард, які вже показали свій талант в оформленні стрічки «Барака».

Фільм «Самсара» був повністю знятий на 70-міліметрову плівку, її кадр у 10 разів більший площею, ніж кадр формату 35 мм, використовуваного в більшості сучасних кінотеатрів. Це найбільший розмір кадру, який коли-небудь використовувався у комерційному кіно, що дозволяє отримати високу якість зображення на великому екрані.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...