Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Легенда про хлопчика, який попросив у подарунок вітер

Понеділок, 13 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

За часів династії східної Хань (25-220 рр.) жив один військовий начальник на ім'я Чжен Хун. У дитинстві з ним трапилася незвичайна історія.

Батьки Чжен Хуна були дуже бідними. Щоб допомогти сім'ї, хлопчик щодня піднімався на гору, рубав там дрова, а потім продавав їх. Одного разу на горі він підібрав стрілу.

Оперення стріли було незвичайно красивим і сяяло золотим світлом. Чжен Хун подумав, що людина, яка загубила стрілу, напевно сильно засмучена і всюди її шукає. Він сів на узбіччі дороги і став чекати власника стріли.

Незабаром з'явився старець із сивим волоссям, він озирався на всі боки, наче щось шукав. Чжен Хун вийшов йому на зустріч і запитав:

«Дідусю, що ти шукаєш?»

«О, я шукаю стрілу», — відповів старий.

«Ось цю?» — Чжен Хун простягнув старцю свою знахідку.

Старець глянув на стрілу і одразу його очі засвітилися радістю:

«Так, так, це саме та стріла. Ах, я шукав кілька років, було так важко її знайти. Хлопчику, ти сьогодні здійснив дуже хороший вчинок, я просто зобов'язаний добре тобі віддячити».

«Ні, не варто подяки. Адже підібрану річ потрібно повернути власнику», — відповів Чжен Хун, хитаючи головою.

Старий заперечив:

«Ні, ні, ні, я повинен віддячити тобі. Кажи, не соромся, незліченні скарби або шовк, я дам все, що ти захочеш».

Чжен Хун похитав головою і серйозно сказав:

«Я не хочу ні скарбів, ні шовку. Якщо ти маєш намір віддячити мені, я попрошу вітер».

«Що? Ти хочеш вітру?» — здивувався старець.

Чжен Хун пояснив:

«Так. Тим, хто рубає дрова в нашій місцевості, щоранку на шляху до гори доводиться переправлятися через річку. Повертаючись ввечері, потрібно знову перетинати її. Але на річці завжди віє зустрічний вітер, якщо не впоратися з керуванням, то човен може перевернутися.

Дідусю, зроби добру справу. Нехай щоранку там дме південний вітер, а ввечері — північний. Тоді для цих людей вітер завжди буде попутним».

Старець виявився святим. Коли він почув прохання Чжен Хуна, то зрозумів, що це особлива дитина, у нього таке добре серце в такому юному віці.

Зворушений словами Чжен Хуна, він без вагань погодився виконати прохання.

Відтоді напрямок вітру на річці змінився: вранці там завжди дме південний вітер, а ввечері — північний, і це полегшує людям переправу.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...