• Легендарні основи китайської культури: передмова

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    Середа, 28 вересня 2016 року

Першу статтю із серії статей, які знайомлять з традиційною китайською культурою та з основами китайської цивілізації, пропонує науково-дослідний колектив «Великої Епохи». Історія Китаю показує, як ключові фігури допомогли у становленні божественної культури Китаю.

Передмова

У давнину китайці називали свою землю Шень Чжоу — божественна земля.

Легенда свідчить про Творця, який створив три сфери — небо, землю та підземний світ, і населив їх безліччю живих істот. Бог створив середовище для людей, щоб вони могли розвиватися і процвітати. Бог навчив людей процесу вдосконалення, а також встановив моральні принципи. Пізніше за наказом Творця різні Боги і Будди спустилися у світ смертних, щоб передати Закон Будди та принципи вдосконалення. Завдяки самовдосконаленню люди зможуть повернутися до свого початкового місця на небесах.

Бог Паньгу розділив початковий хаос на небо і землю. Після цього інші Боги за своїм образом та подобою створили людину. Китайські легенди свідчать, що Богиня Нюйва створила людину з глини за своїм образом, а Біблія каже про створення людини Богом. Різні легенди різних народів свідчать, що люди всіх рас були створені Богами на самому початку створення Світу.

На самому початку природа була дикою і буйною. Сильні грози та вітри налітали на землю, яка не знала до цього ні дощу, ні снігу. Протягом століть Боги готували природу і землю до виникнення на ній цивілізації.

Первісна людина не розуміла, для чого потрібно все те, що оточує її. Вона була не в змозі впоратися з природою чи своїми сусідами. Однак Боги стежили за людством і навчили людей жити разом, працювати і розвиватися. Поступово Боги збагатили людські думки і навчили людину самостійності.

Згодом Боги навчили людей вести племінний спосіб життя, добувати вогонь і захищати себе від стихій. У китайських легендах розповідається про великі досягнення божественних правителів, які заклали основи людської цивілізації.

Але після катастрофічної повені, яку пережила земля, Бог Фу Сі навів порядок у Всесвіті і створив дві сили: Інь і Ян. Для майбутніх людей він залишив 8 триграм, щоб люди могли передбачати майбутнє. Бог землеробства Шень Нун показав людям як обробляти землю, вирощувати зерно і продавати його. Він також залишив людям необхідні знання про лікувальні трави.

Царювання імператора Сюаньюань, який відомий в історії як Жовтий імператор, вважається світанком 5000-річної китайської цивілізації. Цей імператор об'єднав давні племена та об'єднав державну владу завдяки своїм цивільним і військовим досягненням. Дотримуючись Дао, він створив державні посади, сформулював укази і нормативні акти, а також структурував суспільство.

Під владою Жовтого імператора учений Цанцзе створив китайську писемність. Тисячі нових ієрогліфів і їх вимова були дуже схожі на небесні символи. Саме тому вперше ці ієрогліфи використовували провісники, які писали їх на кістках тварин і використовували для того, щоб передбачити долю людини.

Інші мудреці визначили небесні та земні основи, систему астрологічних символів, які описують цикли часу, напряму, пори року і п'ять основних елементів. Вони досягли успіхів у технічній, медичній та музичних областях, а також розробили китайський місячно-сонячний календар.

У даоській системі вдосконалення є легенда про те, що Жовтий імператор досяг досконалості та полетів на драконі в небо. Імператор створив культуру вдосконалення, за допомогою якої люди могли б стати божественними істотами.

Але з плином часу людство все далі віддалялося від Богів. Після цього легендарний правитель Чжуань-Сюй розірвав зв'язок між небом і світом смертних.

Після великої повені Імператори Яо, Шунь і Юй доклали багато зусиль, щоб відновити цивілізацію.

Цинь Ши Хуан, перший імператор Китаю, централізував імператорську владу в системі правління, яка тривала понад дві тисячі років. Після правління Циня, наступний імператор Ву династії Хань закріпив вчення Конфуція в якості офіційної державної ідеології.

5000 років божественної культури були процесом, за допомогою якого Боги гартували і наставляли людство. Протягом багатьох династій, різні небесні життя спускалися у світ людей для того, щоб сформувати кармічні зв'язки з Творцем.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...