П'ятниця, Лют 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як слід доглядати за ортопедичним матрацом, щоб він прослужив довше

Понеділок, 18 січня 2021 року

Сучасний ортопедичний матрац дає нам відмінний шанс зберігати здоров'я без ліків, лікарів і тренажерів. Якщо правильно його вибрати з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/ інтернет магазину "Магдек", міцний сон, бадьоре самопочуття, гарний настрій з ранку забезпечені. А щоб продовжити термін служби матраца - за ним необхідно правильно доглядати.

матрас

Існують три основні вимоги по догляду за матрацом:

  • Регулярне перевертання;
  • Правильне чищення;
  • Захист.

Навіщо перевертати матрац?

Найпростіший і доступніший спосіб догляду - регулярне перевертання матраца. Необхідно це для збереження ортопедичних властивостей вироби, які і забезпечують нам зручність нічного відпочинку, підтримуючи тіло в правильному положенні.

Людина спить щоночі в приблизно однакових позах. Найбільшому тиску піддаються області, де знаходяться плечі і стегна. Надаючи їм потрібну підтримку, анатомічний виріб підлаштовується під рельєфи тіла. Якщо наповнювачі матраца постійно випробовуватимуть навантаження на одні і ті ж ділянки, почнеться їх деформація.

догляд за матрацом

Як і коли перевертати матрац?

Щоб продовжити термін служби виробу і уникнути появи деформації, матрац треба регулярно перевертати:

  • Як тільки ви його купили. Після того, як ви придбали матрац, йому треба дати час на відновлення після транспортування. Нехай матрац полежить в провітрюваному приміщенні і набуде остаточної форми на протязі максимум 12 годин. Потім переверніть його і дайте можливість спальному місцю вирівняти і іншу сторону. Особливо важлива така процедура для матраців в скручуванні;
  • Раз на три місяці голова/ноги, тобто перевертайте матрац в горизонтальній площині, міняючи місцями ділянки, де раніше були голова і ноги;
  • Раз на півроку міняйте місцями верхню і нижню площину, тобто перевертайте матрац на 180 градусів.

Простіше запам'ятати періодичність, якщо узяти за правило з початком кожної пори року робити "оздоровчі" процедури для матраца, щоб він не деформувався. Наприклад: після настання нового року міняємо сторони голови і ніг, до 8 березня перевертаємо тіло матраца з одного боку на інший, настання літа ознаменуємо зміною місцерозташування ніг і голови, на День знань знову перевернемо сторони виробу.

матраци

Чи усі моделі треба перевертати?

Двосторонні матраци з поверхнями "зима-літо" легше перевертати по сезонах, така модель нагадає про необхідність зміни положення некомфортним відчуттям утеплювача при настанні літа або незатишною прохолодою в холодний період року.

Матраци з пружинним блоком також необхідно своєчасно перевертати. Пружини, як і комфортні шари (піна/латекс), у безпружинних моделях випробовують навантаження, деформуються, вимагають зняття напруги і відновлення якості поверхні.

Існують моделі матраців, яким перевертання не потрібно. Це матраци, у яких ортопедичні властивості має тільки одна сторона. Для протилежної поверхні передбачено лише обтягування щільною тканиною.

Варто пам'ятати, перевертаючи матрац

  • Не намагайтеся впоратися з перевертанням громіздкого двоспального матраца самостійно, особливо, якщо треба перевернути його з однієї поверхні на іншу. Це може привести до травми людини або домашньої тварини, розбитої прикроватной лампи, знищеної улюбленої статуетки. Краще покликати когось на допомогу :
  • Перевертати матрац у будь-якому напрямі зручніше, якщо він звільнений від чохла, покривала, подушок і постільної білизни.
  • Намагайтеся заздалегідь вивіряти рухи в майбутньому перевертанні, не здійснюйте ривків і розраховуйте силові навантаження. Пружинні моделі мають велику вагу, і отримати розтягування м'язів або "зірвати" спину цілком реально.

Comments   

загрузка...