Понеділок, Січ 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Основи складання оптимального раціону харчування

Четвер, 24 грудня 2020 року

Вплив харчування на стан нашого організму просто величезний. Від того, яку їжу щодня вживає людина, будуть залежати її самопочуття і настрій, стан внутрішніх органів, шкіри, волосся і нігтів. Це буде впливати на працездатність, на імунітет, здатність протистояти стресам тощо. Тому кожному можна настійно рекомендувати скласти відповідний для себе раціон і надалі суворо дотримуватися його. Перед цим варто пройти тест на перевірку оптимального раціону харчування, щоб дізнатися, які корективи потрібно в нього внести.

раціон харчування

Як виглядає правильний раціон?

Основним правилом формування оптимального раціону харчування є відмова від відверто шкідливих продуктів, які часто називають "сміттєвою" їжею. Це стосується перш за все різноманітних сухих закусок, користь яких для організму є сумнівною, а от шкоду йому вони можуть заподіяти серйозну. Так, людині будь-якого віку варто виключити зі свого меню чипси, сухарики, дешеві й низькоякісні напівфабрикати, "швидку" вуличну їжу, солодкі газовані напої. Якщо відмовитися від них повністю не виходить, то варто звести їх кількість в раціоні до мінімуму.

здорова їжа

Правильний раціон обов'язково повинен містити свіжі овочі й фрукти, які по можливості слід з'їдати без попередньої термічної обробки (через неї руйнується багато корисних речовин, що містяться в свіжих продуктах). Вкрай корисними для людини є і кисломолочні продукти. Крім того, в рамках правильного харчування варто регулярно приймати якісні вітамінні препарати, оскільки з їжею в організм не завжди потрапляє достатня кількість вітамінів.

вітаміни

Методи приготування продуктів

Важливо не тільки те, які продукти вживає людина, але і те, яким чином вони готуються. Найбільш оптимальними способами приготування є варіння на пару або у воді. А ось жарка на сковороді — не дуже здоровий спосіб готування, і від смажених страв краще відмовитися або зменшити їх кількість в щоденному меню. Краще замінити їх стравами, запеченими в духовці.

їжа

Скільки разів на день варто їсти?

Варто привчити себе приймати їжу 5 разів на день, при цьому невеликими порціями. Переїдати ні в якому разі не можна, адже через це система травлення отримує занадто велике навантаження. Також не забувайте про те, що кожен день організм повинен отримувати достатню кількість води, але її не можна повністю замінювати чаєм, соками та іншими напоями.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...