ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ця дивовижна піца: що приховує улюблена страва

Велика Епоха

Тонкий шар повітряного тіста з томатним соусом і начинкою з м'яса, морепродуктів і овочів під розплавленим сиром з пряним ароматом орегано — популярність італійської піци давно вийшла за межі своєї країни й сьогодні це блюдо є улюбленим частуванням в різних куточках світу.

пицца
пицца

Її готують як за оригінальними рецептами, так і використовуючи власні секрети. І хоч смак цієї страви відомий кожному, є кілька фактів, про які ви, швидше за все не знали.

5 цікавих фактів про піцу

  • Перша піцерія Pizzeria Antica Port'Alba розпочала свою роботу ще в 18 столітті. У цьому закладі готували тільки маргариту. Сьогодні, тільки на сайті Смакі-макі, ви можете замовити піцу у Львові 27 видів, з найрізноманітнішими начинками і на будь-який смак.
  • Походження слова «піца» має латинське коріння. Його джерело — термін «пінсере» (в перекладі — подрібнювати, товкти) вживалося ще три тисячоліття тому, а сама страва була добре відома жителям Стародавньої Греції та Риму. Свою сучасну назву цей делікатес знайшов у Х столітті.
  • Піца спочатку вважалася їжею для бідняків. Згідно з легендою перше таке блюдо з'явилося через випадкове падіння на підлогу кухні коржу теста. До неї прилипли шматочки грибів і овочів, що впали зі столу під час приготування бенкету для багатих господарів будинку. Підняте тісто запекли в печі і отримали прообраз страви, яку готують сьогодні в сотнях італійських ресторанах.
  • Піца не завжди буває відкритою. Існує її закритий різновид — кальцоне. Начинка для такого пирога підбирається до смаку замовника або кухаря, а верхній шар тіста зберігає тепло і п'янкий аромат продуктів.
  • Підраховуєте калорії після кожного з'їденого шматочка піци? Наступний раз замовте її низькокалорійний різновид. Дріжджове тісто в ній замінюють звичайним прісним, а в якості начинки використовують тільки свіжі овочі.
пицца
пицца

Що ще ви не знали про піцу

Картини з піци

Просто їжа? Власник піцерії в Глазго Domenico Crolla бачить в піці невичерпне джерело творчих ідей і в рамках авторського проєкту «Піца Кутюр» створює з неї цілі картини із зображенням відомих особистостей. Сир і томатний соус в його руках перетворюються на впізнавані портрети музикантів, громадських діячів і спортсменів до захоплення численних відвідувачів.

Той самий аромат

Якщо запах свіжої піци викликає у вас легке запаморочення від задоволення, придбайте духи американського бренду Demeter. Його парфумерам вдалося створити аромат цієї страви і помістити його в маленький витончену пляшечку.

Музеї піци

Поки жителі різних країн світу дружно вихваляють винахід італійців, американська Філадельфія пішла далі всіх. Тут відкритий музей піци Pizza Brain, де можна спробувати будь-яку з десятків різновидів цієї страви.

Ця дивовижна піца: що приховує улюблена страва

Сьогодні піца є справді інтернаціональним продуктом. І в кожній країні світу вона набуває унікальні риси: в Південній Америці додають боби, у Франції прикрашають яєчнею, а в Китаї до країв покривають тісто начинкою. Але навіть у зміненому вигляді піца залишається впізнаваною і улюбленою стравою в усьому світі.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком P.