П'ятниця, Січ 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Особливості посадки плодових дерев восени

Понеділок, 30 листопада 2020 року

Осінь – саме час купити саджанці плодових дерев, які знайдуть прихисток на зимівлю у вашому саду. Садити їх осінню доволі популярна практика. Щоб обновити свій асортимент плодових рослин найкращою порою вважається період, починаючи з вересня, закінчуючи жовтнем. Саме у цей час рослини впадають у стан фізіологічного спокою, тому їм буде простіше прижитися на новому місці. Хоча багато чого залежить віл того, у якому стані рослина. Правильний вибір саджанця на 80% являється запорукою успіху.

саджанець плодового дерева

Як обрати саджанець для осінньої посадки

Перш за все потрібно зауважити, що для осінньої посадки придатні фактично всі дерева. Винятком можуть бути лише чутливі до морозу сорти. Вони погано переносять зимовий період навіть залишаючись на своєму рідному місці, а пересадка може стати смертельною. Наприклад, осінню не варто пересаджувати персик, абрикос, черешню, горіх та деякі сорти слив. Також слід бути обачними з морозостійкими рослинами, які привезені з інших кліматичних зон. Восени вони не дуже добре переносять подібний стрес, та можуть загинути. Зате звичні яблуні, груші, вишня, алича і шовковиця переносять осінню посадку дуже добре. У деяких випадках їх можливо висаджувати навіть у листопаді. Більше того, деякі садівники стверджують, що дерева які були посаджені восени, плодоносять більш соковитими та великими плодами.

саджанці

Але щоб не помилитись, під час вибору саджанця потрібно звернути увагу на наступні нюанси:

  • Якщо обираєте рослину з відкритою кореневою системою, особливу увагу приділіть корінню. Воно повинно бути відносно цілим, не пересушеним, без явних ознак хвороби.
  • Якість саджанця із закритою кореневою системою, визначати потрібно по листю і стовбуру. Стовбур повинен бути твердим і здеревілим хоча б на 2/3 висоти. Першою ознакою готовності саджанця до зимівлі є те, що на ньому закінчили рости пагони.
  • Дозволяється, щоб зеленою була лише верхівка. Якщо трав'янистим та зеленим є весь саджанець, розумним рішенням буде його не купувати. Навіть якщо його посадити, він довго хворітиме або зовсім не приживеться. Що стосується листочків на рослині, вони повинні бути без опіків і уражень. Ідеально, якщо листя не буде зовсім. Але якщо листочки є, максимум уражень які на ньому можуть бути – це механічні пошкодження.
  • На рослині не повинно бути молодого листя. Якщо воно є, саджанець з теплиці або привезений з теплих регіонів. Бажано щоб деревце було безлистим. Такі саджанці погано зимують (підмерзають кінці пагонів і цілі прирости), тому купувати їх – це лише трата часу.

Якщо говорити про конфігурацію саджанців плодових дерев, бажано, щоб їх бічні гілки були розподілені в різні боки. Інакше виросте однобока рослина, яка не дуже органічно виглядає. Також зверніть увагу на висоту саджанців, яка дуже важлива для нормального росту рослини. Якщо говорити про яблуньку, висота її саджанця повинна бути не менше 60 см. Стовбур та пагони повинні бути щільним.

саджанці

Як восени посадити саджанець плодового дерева

Садити рослину потрібно на добре підібраній ділянці. Бажано щоб вона була відкритою, давала доступ світлу, та не підпускала зайві протяги. Якщо така ділянка є, її потрібно звільнити від чагарників (якщо вони присутні), щоб новому мешканцю ніхто не заважав закріпитись. Далі потрібно викопати невелику ямку, щоб помістилась коренева система рослини. При необхідності деревце можна підживити. Але це не обов’язково, якщо садити його восени. У цей період рослина все одно призупиняє вегетацію, та не потребує такої кількості поживних речовин, як це могло би бути, якщо висаджувати її весною.

Якщо немає можливості посадити саджанець відразу ж по приїзді на свою ділянку, можна не поспішати. Достатньо прикопати його в похилому положенні, так, щоб коріння обов'язково знаходилися у вологому ґрунті. Рослина зможе дочекатись слушного моменту без ніяких втрат для себе. А щоб саджанець точно відчував себе добре, його можна додатково полити.

Comments   

загрузка...