• Вегетаріанство та принцип «нуль відходів» — це сумісно?

  • Вівторок, 7 серпня 2018 року

Останніми роками в усьому світі різко зросла кількість вегетаріанців — людей, які віддають перевагу «живій» рослинній та молочній їжі та виключають із раціону м'ясо. Однак чи можливо одночасно дотримуватися цього стилю життя та принципу «нуль відходів»?

Із появою загальної тенденції до екологічності все більше й більше людей стурбовано вуглецевим слідом тих товарів, які вони купують. Через це багато хто вибирає «безпластиковий» та «безвідходний» спосіб життя. Про це свідчать випадки відмови споживачів від непотрібної пластикової упаковки та пластмасових соломинок.

Однак наскільки складно повністю прийняти нешкідливий і вегетаріанський спосіб життя? Тут ми розглянемо варіанти, як можна досягти цього, а також деякі із супутніх проблем.

Покупки Zero-Waste можуть допомогти зменшити кількість пластику

Одна з найбільших проблем на шляху до зменшення кількості щоденних відходів — це упаковка, у яку загорнуті майже всі товари в магазинах і супермаркетах. Споживачі, які піклуються про скорочення відходів, вже почали активно проявляти свою позицію.

У березні 2018 року покупці супермаркету Tesco здійснили акцію Plastic Attack на знак протесту проти величезної кількості пластикової упаковки. Після оплати товарів протестуючі зняли обгортки, поліетиленову плівку та інше пакувальне сміття зі своїх покупок і залишили все це в магазині. Після акції багато брендів і підприємців почало частіше пропонувати товар на вагу або з меншою кількістю упаковки.

Магазини Рackaging-free продовжують відкриватися по всьому світу. У них можна купувати товар у свою власну багаторазову упаковку — лотки, контейнери та екосумки.

Багато підприємств докладає зусиль, щоб скоротити використання упаковки. Наприклад, британська компанія Huel продає вегетаріанські страви у великих пакетах, які можна використовувати багаторазово, що дозволяє скоротити кількість сміття. Є також компанії з доставки, що пропонують веганське молоко, наприклад Mylkman. Цей бренд доставляє горіхове молоко по всьому Лондону у скляних пляшках, які потім відправляють на повторне використання. Хоча ця тара не є повністю «безвідходною», адже на ній є паперові ярлики, але все ж це — іще один крок у вірному напрямку.

Заморожування та консервування скорочують кількість харчових відходів

Відповідно до недавнього дослідження, приблизно третина продуктів, вироблених у світі, втрачається або викидається щороку. За ціною це еквівалентно більш ніж половині щорічного світового врожаю зернових, і це в той час як мільйони людей голодують.

Краще за все купувати тільки те, що дійсно потрібно, і заморожувати їжу, щоб зберігати її як можна довше. Закупівлі товарів оптом — хоча і більш дешевий варіант, але зрештою вони призводять до появи величезної кількості відходів.

Купувати про запас варто лише ті продукти, які зберігаються до року: зерно та бобові. Фрукти можна використовувати для приготування варення та консервування, а овочі — маринувати, щоб збільшити їхній термін придатності.

Зайву придатну для вживання їжу можна віддавати безпритульним або у притулки. Таким чином можна не лише зменшити кількість продуктів, витрачених даремно, але і полегшити життя нужденним.

Джерело: Green Living Ideas.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...