• Дрозофіли: як позбутися плодових мушок за допомогою домашніх засобів

  • Понеділок, 6 серпня 2018 року

Дрозофіли — маленькі комахи. Вони можуть жити на кухні протягом усього року, але найчастіше з'являються влітку та восени, коли дозрівають фрукти та овочі. Щоб позбутися мушок, можна застосувати декілька способів.

Дрозофіли харчуються соком різних плодів: помідорів, кабачків, яблук, ягід та ін. Ці комахи розмножуються і в будь-якому вологому середовищі, де є ферменти: сміттєвих баках, стічних водах. Їх приваблюють також алкоголь і оцет.

Доросла самка дрозофіли може відкладати 500 яєць протягом короткого життєвого циклу — ось чому всього за декілька годин кухня може стати місцем проживання сотень мушок.

Як боротися із дрозофілами?

1. Зробіть пастки

У миску або чашку налийте трохи оцту (не використовуйте білий оцет, а також різновиди сидру, такі як червоне вино, бальзамічний або яблучний оцет). Щільно закрийте поліетиленовою плівкою, зробивши в ній отвори. Через них дрозофіли потраплятимуть у пляшку, із якої не зможуть вибратися.

Інший варіант пастки: у банку із приманкою вставте воронку з листка паперу. Поставте пастку в те місце у приміщенні, де найбільше мушок.

Бананова пастка

Створіть ту ж пастку, що й вище, із лійкою та банкою, тільки на дно покладіть шматочок дозрілого банана або іншого фрукта.

Мильна пастка

У маленькій мисці або чашці змішайте воду з парою крапель мила для посуду та 1—2 ст. л. оцту. Він буде залучати дрозофіл, а завдяки милу вони потонуть у воді.

2. Прибирайте вологі рушники

Не залишайте на столах вологі рушники, оскільки вони можуть стати живильним середовищем для плодових мух.

3. Не залишайте стиглі плоди на столі

Як тільки стиглий плід починає підгнивати, з'являються мушки. Дозріваючий плід вивільняє етанол, який і приваблює мух. Принісши продукти додому, добре їх вимийте. Зберігайте стиглі фрукти у холодильнику або загорніть їх у паперові пакети.

4. Вчасно мийте посуд

Часто мушки відкладають яйця на залишках їжі, які накопичуються на брудних тарілках у раковині. Тому своєчасне миття посуду допоможе уникнути розмноження плодових мух.

5. Заморозьте овочі та фрукти, які підуть на компост

Якщо ви готуєте компост, пам'ятайте, що рослинні залишки також залучають дрозофіл. Заморожування овочів та фруктів до того, як вони перетворюються на компост, вбиває мух та їхні яйця. Біля компостної купи розвісьте висячі пастки для фруктових мух.

6. Використовуйте ефірні олії

Дрозофіли не люблять сильні запахи, тому спробуйте ароматизувати повітря натуральними оліями лаванди або кедра. Мушки також не люблять запах ладану, лемонграсу та базиліка. Можна змочити ефірною олією невеликі шматочки тканини та покласти їх туди, де зберігаються фрукти.

Читайте далі:

Як врятувати літній відпочинок: прості засоби для відлякування комах

Найкращі засоби для відлякування комарів: у саду, на пікніку та вдома

Найкращі ефірні олії для лікування укусів комах

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...