• Простий рецепт засобу для чищення килимів

  • Середа, 13 лютого 2019 року

Килими створюють відчуття затишку і тепла в будинку, але у них є один мінус: необхідність регулярного чищення. Незалежно від того, скільки годин доводиться витрачати на прибирання всього будинку, чистка килимів займає більшу частину часу. А як бути, якщо хтось із родини страждає алергією на хімічні засоби для чищення килимів?

Найпростіший варіант — спробувати натуральні засоби: поекспериментувати і вибрати той, що найбільше підходить.

Але оскільки неможливо протестувати засоби на всіх типах килимів, універсального рецепту не існує. Тому перед використанням перевірте, що всі інгредієнти безпечні: не наносьте засіб одразу на весь килим, спочатку спробуйте на маленькому шматочку або невеликій плямі.

Домашні рецепти для чищення килимів

Попередня обробка мокрих плям

Треба якомога швидше видалити рідину з плям, які вдалося побачити одразу, поки вони ще вологі (наприклад, якщо це сліди домашніх тварин, пролитий кетчуп, вино, курячий суп тощо). Для цього візьміть харчову соду і посипте так, щоб вона повністю покрила пляму. Сипте доти, поки зверху не залишиться шар сухої соди. Сода чудово вбирає вологу. Часто плями ще більше забруднюються частинками, які потрапляють на них під час висихання, тому харчова сода — дієве вирішення цієї проблеми.

Методи, наведені нижче, допоможуть видалити залишки плями:

1. Візьміть невелику щітку і зметіть соду з килима. Після цього як слід пропилососьте.

2. Для усунення стійких плям і неприємного запаху посипте пляму сумішшю бури і харчової соди (1 частина бури на 3 частини соди). Хоча бура і спірний інгредієнт, але вона допомагає нейтралізувати навіть запах сечі від домашньої тварини.

Чому не варто використовувати оцет на вологих плямах і плямах від домашніх тварин

Високолужна сеча реагує із сильнокислотним оцтом, і якщо співвідношення обрано не точно, це може ще сильніше «розмазати» пляму. Окрім того, коли оцет наноситься безпосередньо на мокре місце, килим стає ще мокрішим, через що пляму складніше вивести.

Оцет може бути ефективним засобом для усунення запаху і після висихання плями, але в якості «першої допомоги» він ніколи не спрацює. Нерозбавлений оцет також слід використовувати з особливою обережністю на килимі, оскільки він може призвести до знебарвлення ділянок.

Якщо ви хочете використовувати оцет, особливо на забарвлених плямах, спробуйте розпорошити на ділянку суміш із 3/4 склянки теплої води та 1/4 склянки оцту. Для поглинання рідини використовуйте старі рушники (підкладіть під килим) і продовжуйте наносити суміш, поки пляма не зникне.

Повне очищення килима

У багатьох випадках найкраще справляється із завданням чищення килимів пароструйна очисна машина, тобто пароочисник. Тепла вода не залишає ніяких слідів, що є плюсом, але вона не може вивести дуже стійкі плями.

Найефективніший рецепт неймовірно простий, у ньому тільки два інгредієнта: 2 літри теплої води і 1 крапля концентрованого універсального очищувача для твердих поверхонь. Важливо: не додавайте більше однієї краплі очищувача! Інакше на килимі залишаться мильні розводи.

Для аромату в суміш можна додати ефірні олії, але це не обов'язково. Суміш заливається в пилосос або спеціальну машину для чищення килимів.

Читайте далі:

Як якісно очистити пральну машину безпечними засобами

Як зробити очищувальний засіб із лимона

Простий спосіб зняти статичну електрику під час прання

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...