• Подрібнений папір: незвичайні застосування в побуті

  • Середа, 17 жовтня 2018 року

Не всі пункти прийому вторсировини або підприємства з утилізації приймають подрібнений папір: він може засмітити обладнання для сортування і спричинити його поломку. Яке застосування знайти для подрібненого паперу в побуті?

Сьогодні чимало хто отримує більшу частину ділового листування в непаперовому форматі (електронною поштою) і відмовляється від розсилки небажаних рекламних листівок, але все ж, як і раніше, у офісах або вдома накопичується багато документів із конфіденційною інформацією. Такий папір не можна просто здати на макулатуру, його потрібно подрібнити. А що робити з ним далі?

Існує багато різних застосувань для подрібненого паперу: від пакувального матеріалу до... підстилки для кошеняти.

Ось декілька корисних і творчих ідей:

1. Використовуйте подрібнений папір в якості пакувального матеріалу для крихких речей (порцеляни, електроніки тощо). У цьому випадку папір кращий за пінополістирол, тому що ним можна щільно заповнити потрібні області в упаковці (наприклад, для пересилки поштою).

2. Покладіть подрібнений папір під підстилку кошеняти. Зверніть увагу, що деякі паперові та чорнильні матеріали можуть бути токсичними для деяких тварин, тому перш ніж використовувати їх, проконсультуйтеся із ветеринаром.

3. Використовуйте папір для розпалювання вогню в каміні або печі.

4. Просочіть подрібнений папір ефірною олією і зробіть сашé. Ефірні олії пригнічують запах більшості видів паперу, тому, капнувши ними на мішечок із папером, можна зробити маленький саше для ароматизації приміщення.

5. Зробіть свій власний папір. Переробіть подрібнений папір на саморобні листи, які чудово підійдуть для листування, записок, подарункової упаковки тощо.

6. Зробіть пап'є-маше. Додайте борошно і воду (рівні частини), і у вас вийде пап'є-маше для різних арт-проектів.

7. Використовуйте як мульчу або покладіть у компостну купу. Подрібнений папір можна розсипати як мульчу навколо дерев у саду. Ґрунтові мікроорганізми будуть «з'їдати» папір так само, як і в компостній купі. Про те, який папір можна компостувати, читайте тут.

8. Використовуйте замість конфетті. Плануєте свято? Подрібнений папір чудово замінить конфетті.

9. Опудало для саду. Опудало можна набити подрібненим папером замість соломи.

10. Дитячі арт-проекти. Заохочуйте дітей проявляти творчий підхід, у тому числі із використанням подрібненого паперу.

11. Штучні квіткові композиції. Під час створення композиції подрібнений папір можна використовувати в якості наповнювача замість кольорової гальки для вази.

Читайте далі:

Куди здати відходи у різних містах України (мапа від «Великої Епохи»)

Ворони замість прибиральників сміття — незвичайне шоу у французькому тематичному парку

Пакети і паперові рушники: як відмовитися від їхнього використання в побуті?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...