• Для чого замочувати горіхи та насіння перед вживанням?

  • Четвер, 11 жовтня 2018 року

1_0.jpeg

Горіхи та насіння — це чудова добавка до їжі, у якій міститься багато поживних елементів. Але в ній також є сполуки, які заважають здатності організму поглинати цінні речовини. Саме із цієї причини перед вживанням горіхи та насіння потрібно замочувати у воді.

Як і зерна, сирі горіхи містять деяку кількість фітинової кислоти та інгібітори ферментів. Фітинова кислота біологічно необхідна для рослини: вона допомагає захистити горіх або насіння, поки не з'являться відповідні умови вирощування і не відбудеться проростання.

Важливість замочування горіхів та насіння

Інгібітори запобігають передчасному проростанню, але при вживанні в якості їжі можуть викликати проблеми: взаємодіючи з поживними речовинами в організмі, вони викликають їхній дефіцит і подразнення травної системи.

Насіння та горіхи запасають фосфор у вигляді фітинової кислоти, яка, зв'язуючись із мінералами, перетворюється на фітат. Цей процес може зупинити поглинання поживних речовин у травній системі та зменшити здатність до засвоєння продуктів. Усі рослини містять фітинову кислоту в деяких кількостях, але найбільше її у зернах, бобових, горіхах та насінні.

Іншими словами, вживання горіхів і насіння ще не означає, що організм буде у змозі засвоїти поживні речовини. Тому деякі сучасні дієти із високим вмістом оброблених зерен та низьким вмістом поживних жирів і мінералів можуть призвести до виникнення проблем зі здоров'ям.

Дослідження показують, що фітинова кислота в певних кількостях може здійснювати захисний вплив на організм. Але для забезпечення цього сприятливого ефекту вона повинна бути збалансована деякими жиророзчинними вітамінами та іншими поживними речовинами.

Щоб полегшити засвоєння поживних речовин, потрібно правильно готувати насіння і горіхи перед вживанням. Цей крок особливо важливий для здорового харчування маленьких дітей, у яких ще не достатньо ферментів для перетравлення горіхів і насіння.

Деяка кількість фітинової кислоти природним чином нейтралізується під час травного процесу. Але продукти, у яких її особливо багато, потребують замочування (а іноді й пророщування).

Замочування у простому мінеральному розчині (наприклад, солі) і сушка за невисокої температури допомагають зруйнувати велику частину фітинової кислоти і зробити поживні речовини в горіхах більш доступними для засвоєння організмом.

2.jpeg

Як замочувати насіння і горіхи

Для замочування горіхів і насіння потрібні тепла вода і розчин солі.

Тепла вода нейтралізує велику кількість інгібіторів ферментів і підвищує біодоступність багатьох поживних речовин, особливо вітамінів групи В. Сіль допомагає активувати ферменти, які дезактивують інгібітори, що містяться в горіхах.

Чимало інгібіторів ферментів руйнується протягом 7—24 годин.

Інгредієнти:

  • 2 склянки сирих горіхів або насіння (краще одного виду);
  • 3—4 склянки теплої фільтрованої води;
  • 1 столова ложка солі.

Застосування:

  1. Налийте теплу воду у середню миску. Додайте сіль і дайте їй розчинитися.
  2. Насипте горіхи або насіння, переконавшись, що вони повністю покриті водою.
  3. Залиште на столі або в іншому теплому місці мінімум на 7 годин, переважно на ніч.
  4. Промийте у друшляку та викладіть на лист для духовки або дегідратора. Сушіть у духовці за найнижчої температури (оптимально 66 С) або у дегідраторі до повного висихання. Ця стадія важлива, адже будь-який залишок вологи в горіхах або насінні може призвести до появи цвілі. Час дегідратації може займати до 24 годин.

Читайте далі:

Як відрізнити шкідливі сухофрукти

Готуємо гранолу — солодкий і корисний батончик із сухофруктів і горіхів

Сухофрукти без хімікатів: як вибрати за зовнішнім виглядом

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...