• Одяг для тренувань: як позбутися неприємного запаху

  • Середа, 15 серпня 2018 року

Якісний спортивний одяг поглинає піт і дозволяє шкірі дихати та залишатися сухою під час тренування. Однак буває, що й після прання на такому одязі залишається запах поту.

За словами мікробіологів, синтетична тканина (наприклад поліестер) гірша за бавовняну, тому що в ній створюються сприятливі умови для розмноження бактерій, що викликають неприємний запах.

Свіжий піт зазвичай не має сильного запаху. Але після його поглинання тканиною з'являються бактерії, які починають розкладати кислоти, гормони та сполуки сірки на більш дрібні речовини з неприємним запахом.

Під час одного з досліджень вчені взяли футболки невеликої групи після інтенсивних занять на тренажерах, і помістили їх на 28 годин в інкубатор, у якому було створено сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів. Після огляду виявилося, що футболки з поліестеру пахли більш неприємно, ніж бавовняні.

Як позбутися неприємного запаху тренувального одягу?

Провітрюйте одяг

Дехто після заняття у тренажерному залі кладе одяг в сумку і забуває про нього до вечора. Це призводить до появи неприємного запаху. Чак Старк, старший викладач у REI Outdoor School у Чикаго, каже, що після тренування потрібно одразу ж розвішувати одяг:

«Прийшовши на роботу, я знімаю сорочку та залишаю її на вішалці. Наприкінці дня, коли я знову переодягаюся у цю ж сорочку, запаху поту немає. Вдома я знову розвішую речі. Я можу носити сорочку чотири дні, перш ніж прийде час її прати».

Перед тим, як покласти одяг до кошику або мішка для білизни, дайте йому висохнути. Просочений потом спортивний одяг, який опиняється в купі інших речей — це ідеальне середовище для бактерій.

Виверніть навиворіт

Піт, жир та інші виділення з організму накопичуються із виворітного боку одягу. До того, як кинути річ у пральну машину, виверніть її навиворіт, — це дасть воді та миючим засобам більше шансів дістатися до джерела неприємного запаху.

Попереднє замочування в білому оцті

Білий оцет — дієвий засіб для усунення запаху. Перед пранням замочіть одяг у розчині білого оцту в холодній воді. Це можна зробити у чистій раковині — просто покладіть речі у воду на 15—30 хвилин, а потім періть.

Якщо ви не хочете замочувати, можна додати чверть або половину склянки оцту на початку циклу прання та під час циклу полоскання.

Киньте дрібку харчової соди

Харчова сода добре поглинає неприємні запахи (наприклад, у холодильнику). Під час циклу прання додайте близько склянки соди.

Спеціальні миючі засоби

Існують миючі засоби для спортивного одягу, призначені для боротьби із запахом поту. Однак пам'ятайте: якщо перевищити рекомендовану кількість такого засобу, він не зможе повністю виполоскатися. Залишки мильних часток із їдким запахом сприяють розмноженню бактерій.

Не використовуйте пом'якшувач для тканини

Тренувальний одяг і так м'який, тому залиште пом'якшувач на полиці. Він створює на тканині шар, який утримує запахи та який досить важко змити.

Покладіть одяг до морозильнику

Щоб позбутися неприємного запаху брудного одягу, його радять заморозити. Деякі люди роблять так із джинсами і стверджують, що після цього вони пахнуть як нові.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Puma розробила біодизайн спортивного одягу на основі бактерій

Піт зцілює організм: 8 фактів про те, чому потіти корисно

Натуральний дезодорант із содою: він дійсно працює

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...