• На що звернути увагу при виборі фотостудії?

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Понеділок, 1 квітня 2019 року

Ви – фотограф-початківець, який уперше шукає студію для зйомок, чи, можливо, керівник або власник компанії, якій потрібні професійні корпоративні фотознімки, але ви не знаєте, де їх замовити?

Зараз у Києві працюють десятки фотостудій – це, з одного боку, спрощує завдання клієнтів і орендарів, оскільки дійсно є з чого вибрати, але з іншого, заводить у глухий кут – як зрозуміти, яка з них краща? Рекомендуємо прислухатися до порад досвідчених фотографів і клієнтів, яким уже доводилося працювати з різними фотостудіями. Ось на які деталі вони радять звертати увагу.

 • Місцезнаходження. Заздалегідь дізнайтеся адресу локації і переконайтеся, що вам та вашим клієнтам буде зручно добиратися (відразу уточнюйте, як дістатися на місце на власному авто або на таксі, метро чи автобусі, чи є поруч парковка). Це особливо важливо,   якщо заплановано групові зйомки, фотосесія у власних костюмах або зі своїм реквізитом.
 • Обладнання. Якщо фотостудія потрібна для оренди, переконайтеся, що в ній є уся необхідна для роботи техніка. В описі до локацій зазвичай надається перелік доступного обладнання з уточненням технічних характеристик. Орендарю, як правило, надаються освітлювальні прилади, відбивачі, різні насадки, стійки та ін. За необхідності в багатьох фотостудіях можна орендувати професійну фототехніку – камери, об'єктиви.
 • Знімальний павільйон. Це один із найважливіших моментів: дізнайтеся, які є приміщення, зони, інтер'єри, фони. Уточніть площу приміщень і висоту стелі (оптимальною вважається висота 4,5 м, площа – від 30 кв. м). Найкращі умови – в інтер'єрних фотостудіях, де є кілька локацій різного призначення, оформлених у різних стилях. Так, фотостудія Lightfield пропонує 14 різнопланових локацій, включаючи приміщення під офіс, апартаменти і шоурум, інтер'єр у стилі loft, простори, що трансформуються, а також циклорами та конференц-залу. Загальна площа студії – понад 2500 кв. м. Завдяки цьому в одному місці можна проводити будь-які види зйомок: комерційні, сімейні, дитячі, весільні та ін.
 • Реквізит. Під час зйомки для реалізації різних сценаріїв можуть знадобитися додаткові декорації і реквізит. На переговорах про оренду уточніть, які предмети є в асортименті фотостудії. Деякі орендарі готові забезпечити всім необхідним – одягом, інструментом, аксесуарами тощо.
 • Додаткові послуги. Одні студії обмежуються наданням приміщення і послугами власних фотографів, інші пропонують комплексний сервіс – від послуг візажиста і підбору моделей до постобробки фотографій.
 • Персонал студії. І фотографу, що знімає студію, і клієнту, який замовив фотосесію, може знадобитися консультація фахівця. Переконайтеся, що в разі виникнення такої необхідності (з’явилися технічні проблеми, потрібна допомога з організації освітлення та ін.) вам зможуть допомогти.
 • Гримерні. Без візажиста та стиліста фото не вийдуть ідеальними. Уточніть, чи є на території студії гримерки і власні фахівці, яке є обладнання (наприклад, кронштейни для костюмів).
 • Умови для замовників і орендарів. Щоб фотозйомка принесла тільки задоволення, в приміщенні мають бути комфортна температура (взимку – тепло, влітку – не спекотно), гардероб і санвузол (у деяких випадках важлива наявність душової). Переконайтеся, що вам усе це нададуть.
 • Графік роботи. Зверніть увагу на графік роботи студії – деякі відкриті цілодобово, в інших є обмеження.
 • Вартість оренди. Середній діапазон цін у столичних студіях варіюється від 300 до 600 гривень за годину. Вартість залежить як від особливостей інтер'єру, так і від часу оренди (денний, нічний тариф). Постійним клієнтам фотостудії зазвичай пропонують знижки.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...