Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чай Пуер — користь і лікувальні властивості китайського чаю

Четвер, 23 грудня 2021 року

Історія та особливості китайського Пуеру

«Пуер» у перекладі з китайської означає «земляний чай». Він є одним із найстаріших видів чаю.

Листя збирають як із чайних дерев, так і з чайних кущів. Відомо, що чим старше дерево, тим насиченішим буде смак чаю.  Чайне листя Пуеру проходить мінімальну обробку, завдяки чому зберігає насичений смак. Етап обробки виглядає так: їх зав'ялюють, скручують для ферментації, підсушують, розпарюють і пресують - унікальна технологія сушіння не зупиняє повністю окиснення, а лише сповільнює його. Шен Пуер може зберігатися необмежену кількість років, за умови належних умов зберігання. І з роками смак молодого кислуватого пуеру з гіркуватістю стає зрілим, набуваючи глибоких багатогранних відтінків.

чай пуер

Види Пуера

Зелений (Шен Пуер . Сировина являє собою листя коричневого кольору та великого розміру. З них виходить чай з ароматом диму та сухофруктів.

Чорний (Шу) Пуер. За допомогою прискореної обробки з невеликого листя темного кольору. Виходить більш насичений запах, різкий смак. Сподобається не кожному поціновувачу чаю.

Білий. Схожий із зеленим, але на листочках спостерігається білий наліт, звідси і назва. За рахунок цього має присмак меду.

Також є поділ на вигляд пресування, яка грає важливу роль в отриманні певного смаку.

чай пуер

Особливості китайского пуера

Унікальний хімічний склад листя Пуер особливо діє на людину, викликаючи легку зміну свідомості. Пуер “залишає” особливий після смак розслабленості та спокою , яке можно назвати «чайним сп'янінням». І цього стану нескладно досягти, лише випивши одну-дві чашки пуеру.

Чай пуер є тонізуючим напоєм, що стимулює роботу серцево-судинної системи, особливо явно діє зелений шен. З огляду на це шен пуер краще пити в першій половині дня. Шу пуер діє м'якше і спокійніше, тому його можна пити у час доби.

Якщо ще ніколи не пробували пуер, то саме час відкрити для себе новий багатогранний світ чайних смаків та запахів, а якщо пробували, то запрошуємо вас на чайну церемонію, де ви зможете випити чаю, а також його придбати, або скористайтесь послугами інтернет магазину китайського чаю Cha.com.ua

Як і зелений чай відрізняється від чорного або жовтого, так і пуер – це лише один із різновидів чаю з чайного куща. Біологічно існує тільки одна чайна рослина, Camellia sinensis, а решта – це її різновиди, види та агротипи. Саме вони визначають характерні властивості того чи іншого чайного сорту. Чай пуер виробляється з флеш або листя чайних дерев, що виростають тільки в одному регіоні - китайської провінції Юньнань, в районі "Шість Знаменитих Чайних гір".

У цьому регіоні переважає вологий субтропічний клімат, тому чайні дерева в дикому вигляді виростають до 20 і більше метрів. Вік деяких особин досягає 500 і навіть 1000 років, і вони досі дають вегетуючі порослі, що дозволяють знімати врожай до 8 разів на рік.

чай пуер

Унікальні властивості чаю

 • Прискорення обміну речовин. Це саме та властивість, яка допомагає при боротьбі із зайвою вагою. Вам буде приємно не тільки він незвичайного та ароматного смаку, але й від відчутного зниження апетиту, яке чудово позначиться на вашій фігурі.
 • Виведення токсинів. Допоможе розвантажити і нормалізувати роботу печінки та серцево-судинної системи, які в умовах міського життя найбільше схильні до дії токсинів.
 • Нормалізує роботу травних органів, особливо якщо ви любите жирну та важку їжу. І це призведе своєю чергою до регенерації сальних залоз.
 • Зняття запалень. Завдяки пуеру регулюється робота надниркових залоз і цим уповільнюються запальні процеси.
 • Поліпшення концентрації. Напій є тонізуючим, розвиває пам'ять та увагу. Може знімати втому не гірше за каву.

Протипоказання

 • Оскільки чай тонізуючий, його не можна вживати людям, які мають проблеми з тиском. За сильного бажання можна випити кухоль, але не варто зловживати. Також не варто пити за 1-2 години до сну.
 • Необхідно купувати пуер у перевірених магазинах! У «неправильних» місцях він може містити домішки та відходи виробництва.

Корисні поради:

 • Потрібно приділяти увагу правильному зберіганню. Уникати потрапляння прямих сонячних променів, пилу, зберігати у сухих місцях.
 • Не рекомендують вживати пуер людям з глаукомою, що страждають на безсоння, при вагітності та годуванні груддю.
 • Правила заварювання
 • Пуер має п'янкий ефект, багато хто порівнює з алкогольним впливом. Але його можна досягти лише при заварюванні міцного чаю.
 • Бажано використовувати глиняний посуд.

Потрібно заповнити нашу ємність рідиною, це може бути як звичайна вода, так і молоко. Доводимо до кипіння тричі. Для більш вишуканого смаку рекомендується зливати 1/3 рідини після кожного закипання, але це не є обов'язковою дією. Після третього кипіння за допомогою спеціальної ложки створюємо вирву в рідині, і засипаємо в цю вирву чай. Доводимо рідину до високої температури, але не до кипіння! Забираємо з вогню і чекаємо, коли всі чайки залишаться на дні.

Готово! Приємного чаювання!

Ознайомитись із цінами Ви можете нижче на нашому сайті!

Comments   

загрузка...