Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Класифікація автоцистерн в залежності від вантажів, що перевозяться

Вівторок, 21 грудня 2021 року

Автоцистерни є популярним типом вантажного транспорту. В залежності від типу, використаних для виготовлення матеріалів й інших факторів, вони можуть застосовуватися з метою перевезення різних рідин: від питної води та молока до продуктів нафтопереробки й агресивних кислот.

Автоцистерни

Сьогодні автоцистерни активно використовуються в різних галузях життєдіяльності людини. Це будівельна сфера, торгівля, нафтопереробна та хімічна промисловість, комунальні й інші сектори економіки. Ця спеціалізована вантажна техніка тільки на перший погляд може здатися простою. Насправді ємності можуть виготовлятися на основі найрізноманітніших матеріалів та мати багатошарову конструкцію. Крім того, в залежності від цільового призначення, вони оснащуються широким переліком пристосувань як для зручної експлуатації, так і для безпеки.

Автоцистерна

Основні види автоцистерн

В залежності від вантажів, що перевозяться, такі самохідні та причіпні ємності поділяють на:

  • моделі загального призначення. Можуть застосовуватися з метою транспортування різних рідин, але зазвичай однієї товарної категорії (наприклад, питної та технічної води або дизельного палива й мазуту);
  • спеціалізовані. Експлуатуються виключно для транспортування окремих видів вантажів (молока, зрідженого газу, сірчаної й інших кислот).

Крім того, специфічну групу цієї спецтехніки являють собою автоцистерни для матеріалів, що тверднуть, наприклад каучуку. До їхнього компонування входять установки, що не дозволяють вантажам твердіти під час виконання транспортування.

Цікаво! Перові автоцистерни являли собою металеві ємності циліндричної форми, які оснащувалися виключно заливними та зливними горловинами. Сьогодні ця техніка стала набагато складнішою. Наприклад, деякі модифікації мають відразу кілька відсіків, що заповнюються різними типами вантажів.

Конструктивні особливості

Технічні характеристики автомобільної цистерни залежать від її цільового призначення. При цьому їх виробництво виконується у суворій відповідності до чинних та затверджених на державному рівні нормативів.

Багато сучасних модифікацій цистерн мають багатошаровий тип конструкції, коли в один бак більшого об'єму поміщається менша за габаритами ємність. Зазвичай між ними розташовується спеціальний матеріал (наприклад, спінений поліпропілен), що дозволяє підтримувати оптимальний рівень температури рідини під час її перевезення.

Крім того, цистерни можуть мати не тільки традиційну еліпсоїдну, а й круглу, а також форму валізи (прямокутник із закругленими краями).

Comments   

загрузка...