• Скільки часу необхідно алкоголю для пошкодження нервових клітин?

  • П'ятниця, 30 липня 2010 року
І знову про шкоду алкоголю. Німецькі вчені за допомогою сканування головного мозку встановили період часу, через який алкоголь проникає в головний мозок і справляє свою токсичну дію. Виявляється, чекати доведеться недовго.

На цей раз вчені з Гейдельберзького університету з'ясували, що алкоголь порушує функцію нейронів головного мозку всього через шість хвилин після надходження в організм.

На початку експерименту вісім чоловіків і сім жінок вживали певну дозу спиртного. Потім проводилося сканування їх головного мозку. За допомогою апаратури вдалося зафіксувати перші токсичні зміни, які почалися через 6 хвилин.

Знижуючи концентрацію життєво важливих для клітини речовин, алкоголь призводить до їх пошкодження. Після падіння концентрації алкоголю, функція клітин починає поступово відновлюватися. Чим молодша людина і чим вище активність процесів обміну речовин, тим швидкість регенерації вище. Однак при тривалій токсичній дії та регулярному вживанні відновлювальні процеси пригнічуються.

Плюси та мінуси алкоголю

Останнім часом світові новини в області медицини рясніють суперечливими науковими дослідженнями. Одні дослідники кажуть, приміром, про користь алкоголю та шкідливих звичок, інші рекомендують відмовлятися від них з огляду на їх негативний вплив.

У гонитві за сенсаціями вишукують найменші плюси і незначні позитивні ефекти. Однак, на мій погляд, подібний підхід до наукової медицини здатний ще більше заплутати тих, хто намагається відмовитися від згубних пристрастей. Одночасно це створює безглузду аргументацію для людей, які звикли йти на поводу у своїх шкідливих звичок.

У випадку з алкоголем зазвичай говорять про сприятливу дію невеликих доз червоного вина на серцево-судинну систему. Але в таких випадках зазвичай забувають розповісти про токсичну дію на печінку та головний мозок.

Звичайно, кожна людина сама визначає «переваги» алкоголю, але, з точки зору сучасних медичних концепцій, «плюси» від вживання спиртного значно поступаються «мінусам».


Підписатися:

Коментарі