• Екзотична залежність

  • П'ятниця, 16 липня 2010 року
Існує думка, що куріння кальяну - це престижний і найбезпечніший спосіб куріння тютюну. Проте вчені стверджують: кальян набагато небезпечніший для людини, ніж звичайні сигарети.

У Єгипті, де культура куріння кальяну надзвичайно розвинена, влада вже заявляє про обмежувальні заходи, що пов'язані з цією екзотичною забавою. Тим часом кількість аматорів кальяну в Європі швидко зростає. Завдяки віянням моди, кальян формує стійку клієнтську базу для ресторанів, тим самим, стаючи серйозним джерелом доходу.

Є люди, які приходять до ресторану не просто поїсти або випити, вони приходять саме курити кальян. Кожен такий серйозний курець щодня витрачає суму в середньому близько 1000-1500 руб., що в 50-100 разів більше, ніж курець сигарет. При мінімальній собівартості це стає хорошим джерелом додаткового прибутку для ресторанів.

Раніше куріння кальяну вважалося менш шкідливим, ніж куріння тютюну, але, насправді, воно настільки ж небезпечно й може викликати хвороби легенів, серцево-судинні захворювання та рак.

За даними досліджень Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), а також німецького Центру з вивчення проблем раку, дим кальяну містить стільки ж вуглекислого газу, дьогтю та важких металів, що й звичайні сигарети, але не потрібно забувати про те, що ритуал куріння кальяну триває від півгодини до години. Одна година куріння кальяну рівнозначна 100 викуреним сигаретам - це значно більше, ніж передбачалося раніше, відзначають фахівці ВООЗ. До того ж, кальян сприяє більш великим і тривалим затягування, так що його володар під час одного сеансу може вдихнути в 100 разів більше тютюнового диму, ніж середній любитель сигарет.

У процесі куріння в організм потрапляє велика кількість окису вуглецю, відомого як чадний газ, який  утворюється в процесі будь-якого повільного або неповного згоряння, що й відбувається з тютюном в кальяні. Саме чадний газ і стає причиною відчутного курцями кальяну легкого сп'яніння.

Крім того, існує небезпека передачі деяких захворювань через слину на мундштуці. Кальян зазвичай палять в компанії, а про те, що можна передати один одному з загальним мундштуком (якщо, звичайно, не користуватися персональними насадками), залишається тільки здогадуватися.

Існує думка, що куріння кальяну розслаблює, знімає стрес, і для людини це цілком безпечно. Проте люди, які відчули на собі це задоволення, настійно не рекомендують палити кальян в стані стресу, оскільки, скуштувавши нові відчуття, ваш організм підсвідомо буде вимагати кальян в будь-який напруженої ситуації, і ви швидко звикнете до тютюну. Причому, залежність від нікотину в любителів холодного диму виникає швидше, ніж у інших курців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...