• Інсульт: захворювання без вікових обмежень

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 22 січня 2013 року

Найбільше ризикують постраждати від інсульту люди у віці. В той же час багато фахівців стверджують, що інсульт може трапитися і у молодих людей, більше того, порушення мозкового кровообігу може спостерігатися навіть у дітей.

Зрозуміло, що такі фактори ризику, як вживання алкоголю, куріння і робота, пов’язана з підвищеним фізичним навантаженням, тільки збільшують вірогідність інсульту. За останні роки інсульт діагностується у людей, ¼ з яких — у віці до 65 років. Деякі пацієнти, яким був поставлений діагноз гостре порушення мозкового кровообігу, знаходяться в хорошій фізичній формі і досить молоді.

Ці факти змусили медиків переглянути причини виникнення інсульту. Відомо, що киснева недостатність, викликана недостатнім кровообігом або його припиненням, призводить до інсульту. При ішемічному інсульті, що найбільш часто зустрічається, причиною порушення кровопостачання мозку є закупорка судини кров’яним згустком.

Останнім часом різко зросла кількість людей у віці до 65 років, які пережили геморагічний інсульт, при якому відбувається розрив судини і крововилив у мозок. Такі інсульти трапляються в половині випадків. Вроджені зміни системи кровообігу — найбільш явна причина цього виду інсульту. Таким дефектом системи кровообігу є артеріовенозна мальформація, при якій артерії безпосередньо пов’язані з венами через відсутність капілярної мережі. Тиск в артеріях стає занадто високим для кровоносних судин, які, лопаючись, викликають мозковий крововилив.

Для молодих людей, і, в особливості, гіпертоніків, раптові стрибки кровоносного тиску також представляють фактор ризику. Кровоносний тиск може піднятися до небезпечного рівня як внаслідок стресу, так і від великої кількості випитої кави.

Миготлива аритмія (нерегулярне серцебиття) також може стати причиною виникнення ішемічного інсульту. Порушене серцебиття призводить до того, що серце припиняє ефективно качати кров. Кров, накопичуючись в серці, утворює згустки, які досягають мозку, і викликають інсульт.

Ще одним фактором ризику виникнення інсульту є гени: схильність до захворювання може передаватися за спадком.

Доктор Клер Уолтон (Асоціація з вивчення інсульту) говорить: «Я б сказала, що це поширена помилкова думка, що це явище властиве людям похилого віку. Чверть інсультів в ідбувається у людей працездатного віку, і навіть діти і немовлята можуть пережити його. Ми повинні визнати, що у кожного є ризик отримати інсульт, не тільки у людей у віці».

Що стосується того, як зменшити ризик виникнення інсульту, поради фахівців залишаються колишніми: утримання від куріння і алкоголю, регулярні фізичні вправи і правильне харчування.

На сьогодні медики не можуть передбачити виникнення інсульту, так само як і пояснити, чому від нього можуть постраждати навіть люди, які дотримуються здорового способу життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...