Неділя, Жов 25, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Унікальні сади в Китаї, що стали частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (ФОТО)

Четвер, 23 липня 2020 року

Більше 2600 років тому місто Сучжоу, розташоване на захід від нинішнього Шанхая, було столицею Царства У. В ньому розташовувалося понад 50 унікальних садів, 9 із яких сьогодні стали частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У цих садах ростуть прекрасні дерева і квіти, а складні скельні утворення та спокійні ставки розкривають перед відвідувачем мікрокосм природи. Подібно до традиційного китайського пейзажного живопису, вони виражають те, як китайці старанно й майстерно поєднують природу та міське середовище.

Чому ж ці сади отримали захист Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО?

Як повідомляє веб-сайт організації, «класичні сади Сучжоу розкривають мікрокосм світу природи, що включає у себе воду, камені, рослини та різні типи елементів літературного й поетичного значення. Вишукані сади є свідченням чудового вміння майстрів того часу. Ці унікальні проекти, які не обмежуються концепціями природи, глибоко вплинули на еволюцію як східного, так і західного садового мистецтва. Ансамблі будівель, скельних утворень, каліграфія, меблі та декоративні художні твори представляють першорядні художні досягнення регіону східної частини Янцзи і, по суті, є втіленням сенсу традиційної китайської культури».

«Скромний сад Адміністраторів» є найбільшим садом групи. Його було створено у 1500-х роках і він займає 13 акрів із павільйонами та мостами на островах, розділених ставками. Сад складається із 3 секцій — Східного, Центрального та Західного Саду, і багато вчених вважає його яскравим прикладом китайського класичного садового дизайну.

«Затяжний сад» є другим за величиною і був вперше побудований у 16 столітті імператорським чиновником. Деякий час він був занедбаний, поки його не продали в 1873 році, відреставрували та розширили. Чотири секції з'єднані критим коридором, де туристи можуть побачити каліграфію, висічену в камені. Найяскравішим елементом саду є незвичайні скельні утворення — деякі з них більше 6 метрів у висоту.

У саду також знаходяться два спадщини ЮНЕСКО — музика Пінтан (традиційний спів) і цисяньцинь — семиструнний щипковий музичний інструмент, різновид цитри.

«Сад Майстра сіток» був побудований у 1140 році урядовим чиновником Ши Чженчжі, якого надихнуло життя рибалки, наповнене самотою та спокоєм.

Після смерті Чженджі за садом не доглядали до 18-го століття, поки Сун Зуньюань, відставний урядовий чиновник, не купив землю, де побудував додаткові будівлі. Протягом наступних двох століть сад переходив до кількох приватних власників і зрештою був подарований уряду в 1958 році.

«Сад Павільйону блакитних хвиль» розташований окремо від інших, тому що його центральним акцентом є не озеро або ставок, а рукотворна «гора». Він був побудований у XII столітті поетом династії Сун і є найстарішим із дев'яти садів ЮНЕСКО. У ньому ростуть бамбук, плакучі верби та безліч стародавніх дерев.

«Сад Левовий гай» найбільш відомий своїм гротом і отримав свою назву завдяки скельним утворенням, які виглядають як леви. Сад був побудований у 14 столітті дзен-буддійським ченцем на честь його вчителя і спочатку був частиною монастиря. Масивний грот містить лабіринт із дев'яти шляхів.

Тут ми коротко розповіли про декілька садів, які стали частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Усі ці сади відкриті для відвідування.

Читайте далі:

У Китаї з'явиться «Лісове місто»: радикальний план порятунку від забруднення повітря

Китайський класичний танець у божественному виконанні колективу Shen Yun

Comments   

загрузка...