Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Стартап випускає «алхімічні» кросівки, виготовлені з перероблених матеріалів (ВІДЕО)

Вівторок, 28 вересня 2021 року

Фото: Effekt Footwear

Стартап з Відня Effekt-Footwear винайшов незвичайну модель кросівок, назвавши її Alchemy-X. За запевненням розробника, кросівки на 90% зроблені із вторсировини. Для виробництва задіяли залишки від колекцій індустрії моди і пластик, що забруднює океани.

Фото: Effekt Footwear

Бен Смітс, творець компанії, говорить, що раніше середньовічні хіміки проводили безліч дослідів, щоб перетворити простий метал на золото, а тепер вони застосовують «алхімію 21-го століття», прагнучи виготовити зі сміття щось корисне.

Смітс сподівається, що їхня задумка допоможе зробити планету чистішою, запустивши переробку сміття і змінивши ставлення людей до відходів.

Фото: Effekt Footwear

На взутті красується напис «Кожен крок очищає планету». Пластикові відходи для виробництва виловлюють з океану. Рибалки також допомагають збирати сміття на пляжах. Окрім того, виробники текстилю з Португалії відправляють обрізки тканин Effekt Footwear. Тут вони переробляються і використовуються заново.

Alchemy-X вручну забарвлюють природними пігментами. Зрештою з відходів виходять зручні кросівки з низькою посадкою. Підошва на 70% складається зі старої гуми і на 30% з нової, що надає їй міцність.

Усе це дозволило отримати якісне взуття, яке буде легко перероблене після закінчення терміну експлуатації. Покупцям рекомендується взяти участь в програмі Effekt Collekt, і тоді після використання вони зможуть повернути кросівки для переробки.

Розробники намагалися виготовити універсальне взуття, яке можна було б носити з будь-яким одягом. Для цього вони скористалися деякими характеристиками відомих спортивних брендів Converse і Vans, проаналізувавши їхні культові фасони.

На думку Бена Смітса, виробники зобов'язані серйозно ставитися до переробки матеріалів і зменшення викиду шкідливих речовин в атмосферу. Тільки в цьому випадку буде видно реальний ефект, і це буде набагато краще, ніж просто посадити дерево для покращення екології.

Читайте далі:

Дизайнер Себастьян Тіес створює кеди з каменю і молока

Comments   

загрузка...