• Одягнутися в намет: як колекція з покинутих тентів підкорює світ моди

  • Понеділок, 23 вересня 2019 року

Дизайнер із Великобританії Хлоя Бейнс показала, як можна використовувати намети, залишені після фестивалів та інших заходів. Вона створила колекцію одягу та прикрас із різних елементів: тканини, кілочків і мотузок.

Хлоя Бейнс (Chloe Baines), випускниця Лондонського коледжу моди, часто використовує у своїй роботі відходи і перероблені матеріали. Вона каже, що їй приємно працювати з такою сировиною.

Ідея колекції з’явилася в дизайнера після того, як вона з друзями побувала на музичному фестивалі British Boomtown 2018. У день закриття майже всі учасники пішли, залишивши свої тенти й інше спорядження. Організатори заходу оголосили про це під час церемонії закриття. За словами Хлої, побачене її вразило: покинутих порожніх наметів залишалося так багато, що важко було повірити, що фестиваль закінчився і люди розійшлися — було повне враження того, що захід ще триває.

Приклади покинутих наметів з різних фестивалів:

Той випадок надихнув дизайнера створити з непотрібних наметів одяг. Вона почала шукати старі, пошкоджені і непотрібні намети, і через деякий час отримала необхідний матеріал від своїх друзів, знайомих, а також фестивальних і туристичних організацій.

У колекцію під назвою «In Tents: The After Party» входять спідниці, сукні, топи і прикраси. Останні були розроблені у співпраці з Белл Сміт, випускницею Центрального коледжу мистецтва і дизайну ім. Святого Мартіна. Сміт створювала прикраси з кілочків, якими намети кріпляться до землі.

Хлоя Бейнс виявила, що шити з наметів досить складно. Але незабаром вона зрозуміла, що не потрібно занадто багато переробляти, а варто черпати натхнення з існуючих елементів конструкції.

Різноманітність і яскравість кольорів також спочатку збентежили дизайнера, оскільки Хлоя завжди дуже ретельно ставилася до підбору кольорової гами для своїх робіт. Потім процес захопив її, і зрештою їй вдалося підібрати вдалі й незвичайні колірні комбінації.

Хлоя вважає, що сучасні дизайнери несуть певну відповідальність за те, яким матеріалами вони користуються. У наш час інформація про проблему відходів не є новою, і це питання все більше зачіпає сферу моди. На думку Хлої, дбайливе ставлення модельєрів до ресурсів може надихнути інших людей мислити так само.

Читайте далі:

Дизайнер створив з викинутих китайських велосипедів бібліотеку-жука

Костюм-укриття для безпритульних: пальто, яке перетворюється на спальний мішок

Фестивальні намети з картону, який можна переробляти — новинка з Голландії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...