• У Китаї вчителя доносять на школярів

  • Неділя, 27 вересня 2009 року

Китай. У китайських школах доноси вчителів на своїх учнів є звичайною справою. Доносять на тих, чия думка відрізняється від ідеології комуністичної партії з «чутливих» для неї питань.

2 липня 2009 р. у місті Лайсі провінції Шаньдун 13-річну Ніюнію поліцейські забрали прямо з класу і півгодини допитували без свідків. Приводом стала назва її шкільного твору «Я хочу, щоб моя мама повернулася додому». (Мати дівчинки зарештована за практику Фалуньгун).

На 16-річну Сан Сіньцзуань з тієї ж провінції Шаньдун, донос написало керівництво її школи. Ученицю звинуватили в роздачі інформаційних матеріалів про репресії щодо Фалуньгун. Дівчина була заарештована і відправлена до міського «центру промивання мізків» Ліньій.

Учитель 17-річної Янь Сяньпей повідомив поліцію, що вона висловлювала свою думку на підтримку Фалуньгун в класі. Її так само відправили в «клас промивання мізків».

Про ці випадки нам розповіла Юй Жу (псевдонім), що працює в сфері освіти. «Від школи вимагається "навчати" дітей бути слухняними, - каже вона, - так, щоб ніхто не поставив під сумнів керівну роль партії». Юй Жу згадує, що коли почалося переслідування Фалуньгун, деякі з вчителів відразу ж заявили, що вони на боці партії. Інші опустили голови і сумно зітхали, дивлячись на репресії невинних людей, але тримали дистанцію від переслідуваних. Але були й такі, хто знайшов можливість використовувати репресії, як шанс отримати для себе вигоду.

«Партія розбещує всі аспекти суспільства, - впевнена Юй Жу, - включаючи систему освіти, тому в школах і відбуваються подібні історії. Традиційні концепції китайців про справедливість і гідність були перетворені партією на страх, рабську працю і жорстокість. Щоб вижити, ми стали тихими і німими».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...