• Історії Стародавнього Китаю: порятунок інших є порятунком себе

  • Четвер, 24 вересня 2009 року
Цзі Юнь (жив приблизно в 1724-1805 рр.), також відомий як Сяолань, був вченим і письменником при Династії Цін. У своїй книзі "Щоденники хатини Юевей" він виклав історію про людину, яка рятувала інших людей, а потім ця людина сама була врятована

Пан Ши жив в графстві Сянь. Люди називали його «старий Ши», тому що забули його справжнє ім'я. Хоча старий Ши не надавав значення дрібницям, але був людиною прямою і чесною. Він звисока дивився на злих і безсовісних людей.

Одного разу по дорозі додому з грального дому він проходив повз базару, і йому на очі потрапила селянська сім'я. Чоловік, дружина і дитина гірко плакали, обнявшись. Сусід старого Ши сказав йому: «Вони в боргу в однієї впливової людини. Чоловік хоче продати дружину, щоб повернути гроші. Ця пара дуже прив'язана один до одного. Вони ніяк не можуть розлучитися. До того ж, мати досі годує дитину грудьми. Тому їм так сумно в момент розлучення».

Старий Ши запитав: «Скільки вони заборгували?» Сусід відповів: «30 золотих монет». - «Як дорого вони продають дружину?» Сусід відповів: «За 50 золотих монет він продає дружину іншій людині як наложницю». Старий Ши знову запитав: «Вони можуть зупинити угоду і викупити її назад?» Сусід сказав: «Вони щойно підписали контракт. Однак, вони не одержували плати і не залишали своїх відбитків пальців. Поки ще можливо викупити її назад». Старий Ши негайно вручив більше 70-ти золотих монет чоловікові - ті, які він нещодавно виграв в азартні ігри, і сказав йому: «Я даю вам 30 золотих монет, щоб ви повернули борг. Інші 40 монет будуть вам в якості підтримки. Зупиніть угоду».

Чоловік і дружина були дуже вдячні йому. Пізніше вони запросили старого Ши до них в дім і пригощали його курчам і вином. Раптом чоловік захотів піти з дому, взявши з собою дитину, і попросив дружину провести ніч зі старим Ши, щоб відплатити за його великодушність. Дружина кивнула головою. Потім вона натякнула на це старому Ши. Він з мудрістю поставився до цієї ситуації і відповів чесно і серйозно: «Спочатку я був розбійником. Потім я був судовим приставом. Я звик безжально вбивати людей. Якщо я зараз скористаюся вашим важким становищем і пересплю з тобою, то я - не людина. Я не можу зробити це!" Він відвернувся і пішов.

Через пів місяця, посеред ночі в будинку старого Ши сталася пожежа. Був сезон врожаю. У кожному будинку було повно дров, зерна і соломи. Тієї ночі було вітряно. Вогонь палахкотів всюди, і родина старого Ши не змогла врятуватися втечею, але він залишився з дружиною та сином у будинку і чекав приходу смерті. Несподівано вони почули голос зверху: «Бог Східної Гори надсилає термінове повідомлення. Видалити сім'ю старого Ши зі списку тих родин, які повинні бути знищені пожежею. Не можна, щоб будинок старого Ши згорів». Потім пролунав сильний гуркіт. Стіна будинку Ши обрушилася. Старий Ши схопив дружину лівою рукою, сина - правою, і вистрибнув геть з дому. Здавалося, у нього були крила, оскільки стрибати довелося дуже далеко.

Коли пожежа була погашена, жителі виявили, що 90% людей загинуло. Вся родина старого Ши була врятована. Їх одяг і їстівним припасам також не було завдано ніякої шкоди. Після того, як він відновив стіну, їх життя швидко повернулося в нормальне русло.

Всі сусіди були дуже раді за старого Ши. Вони говорили: «Ми сміялися з тебе і називали тебе дурнем. Адже ти віддав 70 золотих монет людям, яких бачив вперше в житті! Ми й уявити не могли, що ці 70 монет врятують твою родину! Ми всі будемо дякувати Богові! »

Після своєї розповіді Цзі Юнь сказав: «Думаю, сім'ю старого Ши оберігав Бог. Винагорода за те, що він віддав гроші - 40%. Винагорода за те, що він відмовився від хтивості - 60%».
З цього видно, що порятунок інших насправді є порятунком самого себе. Позбавлення себе від хтивості й контроль над своєю поведінкою є дуже важливими для людей. Боги чують все, що кажуть люди. Також вони бачать, як люди поводяться. Погане чи хороше - все в кінцевому підсумку отримає відплату чи буде нагороджено!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...