• Стародавній Китай: Історія про те як посада і багатство не зіпсували моральність чиновника

  • Середа, 30 вересня 2009 року
Янь Цзи був прем'єр-міністром в державі Ці. Імператор Ці - Цзін Гун хотів видати свою красуню дочку заміж за нього, і одного разу поїхав до Янь Цзи додому, випити вина. Коли вони обидва повеселішали, Цзін Гун побачив дружину Яня і сказав: «Вона вже стара і негарна, у мене є дочка, вона молода і красива. Я охоче віддам її тобі, щоб ти одружився з нею».

Кланяючись перед імператором, Янь Ци відповів: «Моя дружина зараз стара і неприваблива, але раніше вона була молода і красива. Ми давно разом. Коли вона була молодою і красивою, вона довірила мені своє життя, повірила, що ми будемо разом до кінця наших днів. Як я можу обдурити її?»

Іншим разом повз будинок Янь Ци проходив чоловік на ім'я Тянь, що його знав. У цей час з будинку вийшла літня жінка в простому чорному одязі. Тянь посміхнувся і спитав: «Хто ця жінка?» «Це моя дружина», - відповів Янь Ци. Тянь сильно здивувався: «У тебе така почесна посада і багато грошей, чому в тебе дружина – літня жінка?»

Янь Ци відповів: «Кинути дружину тому, що вона стара - зрада, знайти їй натомість молоду - хтивість. Як я можу дивитися тільки на красу і забути про порядність? Як я можу досягти благополуччя, забувши при цьому про моральність? Роблячи так, люди втрачають чесноти. Я, Янь Ци, так робити не можу».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...