• У тибетських районах тривають арешти ченців. Китайська влада чинить тиск на адвокатів

  • Понеділок, 14 квітня 2008 року

Минулого тижня в тибетських районах знову було арештовано більше сотні тибетських ченців. Китайська влада чиниять тиск на адвокатів, які намагалися надати арештованим ченцям юридичний захист.

За повідомленням тибетського уряду у вигнанні, в процесі придушення мирних демонстрацій протесту армією китайської компартії, загинуло 156 громадян тибетської національності, понад тисяча - арештовані. 7 квітня китайські служби безпеки заарештували понад 70-т ченців монастиря Рамош у Лхасі, в якому тепер залишилося тільки 30 з гаком ченців. Місцезнаходження арештованих ченців не відоме. Інформацію про це передало радіо «Вільна Азія».

У повідомленні також мовиться, що цього ж дня арешти пройшли і в декількох інших монастирях. У монастирі Оула, розташованому в районі Каннанчжоу провінції Гансу заарештували 30 ченців, а в селі Оула було арештоване 10 ченців. Всього в цьому селі вже заарештували 110 ченців.

9 квітня в монастирях Дасюй, Гацзя і Ліхецзі, розташованих у повіті Амдо тибетського автономного району, всього заарештували понад 40 ченців.

Як вже повідомлялося, 18 адвокатів з континентального Китаю відкрито висловили своє бажання надавати юридичну допомогу арештованим тибетцям. Влада Китаю вже попередила декількох із них, щоб вони не втручалися в питання Тибету. Щонайменше, вже троє з них під тиском відмовилися від юридичного захисту тибетців.

Організація із захисту прав людини китайців, офіс якої знаходиться в Нью-Йорку, опублікувала заяву, в якій засуджує пекінську владу за таке грубе порушення прав людини. У заяві також сказано, що китайська влада перешкоджає використанню законних інструментів, таких, як надання юридичного захисту обвинуваченим, і що це є великою перешкодою для китайського уряду на шляху до створення управління за допомогою законів.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...