• На пекінський комітет з організації Олімпійських ігор подали до суду

  • Субота, 16 лютого 2008 року
За повідомленням кореспондента Шишань з радіо «Вільна Азія», житель Пекіна Фан Шоувей подав до суду на пекінський комітет з організації Олімпійських ігор, і вимагає, щоб комітет публічно визнав його засновником гасла Олімпіади-2008: «Загальний мир, загальна мрія».

Як повідомляє англійська газета «Фінанси Таймс», Фан Шоувей заявив, що пекінський комітет привласнив гасло «Спільний мир, спільна мрія», тим самим, порушивши його авторське право.

Фан Шоувей повідомив, що у нього є доказ того, як в 2005 році, коли комітет з організації Олімпійських ігор оголосив конкурс на гасла для Олімпіади-2008, він послав по електронній пошті гасло «Спільний мир, спільна мрія».

У той же час, пекінський комітет заявляє, що ці гасла є результатом колективної праці. Китайські ЗМІ повідомляють, що комітет вже назвав конкретне джерело цього гасла і що вони використовували гасла одного американського фахівця з маркетингу - Джаоджі.

Як повідомляють ЗМІ континентального Китаю, цей американський фахівець пропонував використовувати гасло «спільна мрія», коли в США проводили Олімпійські ігри в Атланті десять років тому. Але його пропозицію не прийняли. Цього разу, коли китайська влада запитала його думку, він зробив невелику зміну, і запропонував - «Спільний мир, спільна мрія».

На думку професора з маркетингу Це Тянь, влада Китаю безглуздо вибирала ці гасла. «У вільному світі всі рівні, у них є спільна мрія. Яка мрія у влади компартії? Потрібно поставити їм таке питання», - говорить він.

Насправді, до цього випадку влада Китаю приховувала джерело гасел. Тільки після початку судової справи було заявлено, що гасла були ідеєю американського фахівця. Суд пекінського району Хайдянь розглядатиме цю справу 15 лютого.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...