• Активіст демократичного руху в Китаї засуджений до 4 років в'язниці

  • Субота, 9 лютого 2008 року
Суд в Ханьчжоу засудив 5 лютого активіста демократичного руху Лу Генсуна (Lu Gengsong) до 4 років в'язниці у звинуваченні в закликах до скинення влади, повідомили Associated Press його дружина і адвокат.

Народним судом середнього ступеня міста Ханьчжоу Лу був звинувачений в «закликах до скинення державної влади». Під час 20-хвилинного засідання не було дозволено ніяких питань або заяв, відзначає його дружина Ван Сюйє (Wang Xue'e); відразу після оголошення вироку Лу був відведений із зали суду.

Заклики до скинення державної влади - це одне з найчастіших звинувачень, що пред'являються критикам компартії Китаю і дисидентам, щоб змусити їх мовчати. Адвокат засудженого Мо Шаопін (Мо-Лермалой Shaoping) заявив, що має намір оскаржити вирок.

Вирок щодо Лу послідував лише через декілька днів після формального арешту відомого дисидента Ху Цзя по тому ж звинуваченню в закликах до скинення влади. Ху Цзя, що поширював в Інтернеті хроніку переслідувань інших дисидентів, був відвезений агентами спецслужб з його будинку в грудні. Із закликами до його звільнення звернулися Європарламент і уряд США.

Пані Ван відзначила, що на оголошенні вироку дозволили бути присутнім тільки їй, дочці і двом друзям засудженого. «Суддя відразу ж почав зачитувати вирок. Не можна було поставити ніяких питань і у нас не було можливості сказати що-небудь, - говорить Ван. - Я попросила суддю про хвилинну зустріч з чоловіком, але він відмовив».

Як говорить інший активіст Чен Фань (Cheng Fan), колишні ув'язнені і активісти демократичного руху не змогли прийти, оскільки міліція не дозволила їм вийти з будинку.

Центральний уряд давав обіцянку поліпшити ситуацію у сфері прав людини перед Олімпіадою в Пекіні. Офіційний представник МЗС КНР Лю Цзяньчао заявив, що нічого не знає про справу Лу. Проте, говорить він, країна взяла на себе «розумні зобов'язання в Олімпіаді». «Слід пам'ятати, що Китай має свої закони і правила, і ми повинні розбирати справи відповідно до нашого законодавства, - сказав він. - Не розумію, чому деякі завжди нас за це критикують».

Процес над Лу, що завершився протягом одного дня, пройшов два тижні тому. За словами адвоката, у вироку в його справі згадуються цитати з 19 есе, розміщених ним в Інтернеті. Пан Ван відзначає, що Лу писав про місцеві прояви корупції, висловлюючи підозри в адресу міських чиновників щодо їхніх тісних зв'язків з бізнесменами, які займаються проектами у сфері нерухомості.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...