• Банки Росії Ощадбанк і ВТБ 24 виставили тендери по проблемних кредитах

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 25 липня 2011 року
Російські держбанки Ощадбанк і ВТБ 24 вперше виставили на продаж колекторам свої проблемні кредити, повідомляє видання «Коммерсант».

Це перші державні банки Росії, які наважилися продавати підприємствам малого та середнього бізнесу не тільки роздрібні кредити, але й проблемні. Дане рішення пов'язане з тим, що за час післякризового періоду банкам стало видно, хто з позичальників може погасити кредити, а хто безнадійний.

В Ощадбанку обсяг проблемних кредитів з простроченням понад 2-х років становить 600 млрд. руб., повідомив заступник голови правління банку Андрій Донських. Він зазначив, що розмір прострочених боргових зобов'язань за кредитами малого та середнього бізнесу однаковий з простроченими боргами за корпоративними кредитами і становить 5,2%. У грошовому еквіваленті це дорівнює 31,2 млрд. руб.

Що ж до банку ВТБ 24, то він має намір продати колекторам до 500 проблемних кредитів зі строком погашення більше 2-х років при 5 млн. руб. середнього боргового обсягу. Про це заявив заступник голови правління банку ВТБ 24 Анатолій Печатников. Таким чином, обсяг проблемних кредитів тут не перевищує 90 млрд. руб., прострочених кредитів – 12 млрд. руб.

Експерти говорять, що дані рішення банків виправдані, не дивлячись на те, що вони отримають за свої пакети не більше 1-2%. Проте в даному випадку держбанкам важливіше не прибуток, а як можна швидше списати зі своїх балансів проблемні кредити. В іншому випадку процедура списання може зайняти до двох років.

За повідомленням «Коммерсант», багато з колекторів вже готові взяти участь у тендерах ВТБ 24 і Ощадбанку, але без переплати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...